Konukoğlu ailesinin üçüncü Süper Lig başarısı

Konukoğlu ailesinin üçüncü Süper Lig başarısı
Telgraf Spor Servisi
7 Haziran 2019 / 23:59

1979 ve 1989 senelerinde kenti zirveye taşıyanlar gibi, bu yıl da zirveyi gösteren isim Konukoğlu ailesinden Adil Konukoğlu oldu

Gaziantep iki yıl aradan sonra yeniden Süper Lig'de temsil edilecek. Geçen yıl Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü'yle zirveyi zorlayan Gaziantep, play-off müsabakalarında final oynadığı Erzurumspor'a penaltılarla elenince şansını kaybetmişti. Bursa'da oynanan maçta elendikleri Erzurumspor'u zirveye taşıyan Mehmet Altıparmak ile anlaşan Gazişehir bu kez yine penaltılara kalmasına rağmen ipi göğüsleyerek Gaziantep'e bayram havası yaşattı. Komşu ilin takımı Hatayspor ile çetin bir karşılaşma yaşayan Gazişehir, ilk yarısı 1-0 üstünlükle biten karşılaşmanın sonlarına doğru yedikleri golle uzatmalar ve ardından geçen yıl olduğu gibi penaltı sürecine girdi. Binlerce Gaziantepli'nin yüreği ağzında statta, onbinlercesinin de ekran başında izlediği karşılaşmada penaltılarda rakibine üstünlük sağlamayı başaran Gazişehir, kentin Süper Lig özlemini gidermeyi başardı. 

1978-79'DA DA SAİP KONUKOĞLU VARDI

Play-off şampiyonluğu kupasının başkan Adil Konukoğlu tarafından kaldırılmasıyla büyük bir sevinç yaşayan Gaziantep halkını şimdiye kadar 2 ayrı takımla 3 kez devler ligine taşıyan isimler de ilginçtir hep Konukoğlu ailesinden çıktı. 1978-79 sezonunda merhum Saip Konukoğlu ile ilk kez Türkiye 1. Ligi'ne çıkan Gaziantepspor, 1989-1990 sezonunda Abdulkadir Konukoğlu başkanlığında yeniden zirveye çıktı. Gaziantepspor yaşadığı talihsizlikler üzerine ligden düşünce Gazişehir Gaziantepspor Kulübü başkanlığına gelen Adil Sani Konukoğlu da Gaziantep'i 3. kez Süper Lig'e çıkaran Konukoğlu olmayı başardı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz