Karakuş: YSK kararı seçme seçilme iradesine darbedir

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Serkan Karakuş, YSK’nın 6 Mayıs’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline yönelik aldığı kararın seçme seçilme iradesine darbe olduğunu söyledi.

Karakuş: YSK kararı seçme seçilme iradesine darbedir
Telgraf Haber Merkezi
7 Mayıs 2019 / 16:33

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Serkan Karakuş, YSK’nın 6 Mayıs’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline yönelik aldığı kararın seçme seçilme iradesine darbe olduğunu söyledi. Karakuş, YSK’nın aynı zarftan tüm oyların kabul edip, sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı oylarını geçersiz saymasının ise bir hukuk garabeti olduğunu ifade etti.

İşlenen bu hukuk cinayetine karşın Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran’da daha büyük bir zafere imza atacağını belirten Mehmet Serkan Karakuş, “Gaziantep İYİ Parti İl Başkanlığı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu'nun 23 Haziran'da daha büyük bir zafere imza atacağına inanıyoruz. Yürüyeceği bu yolda her türlü desteğe hazırız. Millet iradesini hiç bir güç engelleyemeyecektir.” Dedi.

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Serkan Karakuş yaptığı açıklamada, alınan kararın millet iradesine darbe vurduğunu dile getirerek şu görüşlere yer verdi:

“YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptaline yönelik kararı milletimizin geçmişten günümüze bin bir zorlukla aldığı seçme seçilme iradesine darbe vurmuştur. Yüksek Seçim Kurulu'nun, seçimin iptaline yönelik kararı alma gerekçeleri sandık kurullarının usulsüz oluşturulmasıdır. Şimdi soruyoruz usulsüz oluşturulan sandık kurullarını bizzat YSK nın denetiminde olan ilçe seçim kurulları tarafından oluşturulmamış mıdır. Buna rağmen  kurullarda şaibe var demek manidardır” 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz