Kalyon Arena yeni sezona hazır

Kalyon Arena yeni sezona hazır
Telgraf Spor Servisi
25 Ağustos 2019 / 13:31

Tarihinde ilk kez mücadele edeceği Süper Lig maçlarına ev sahipliği yapacak olan Gaziantep Kalyon Stadyumu'nda son çalışmalar tamamlanarak, 26 Ağustos Pazartesi günü oynanacak olan Gençlerbirliği maçına hazır hale getirildi. Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve yönetim kurulu büyük uğraş ve fedakarlıklarıyla gerçekleştirilen çalışmalarda artık sona gelindi. 

Gaziantep şehrinin kalbinin bu sezon atacağı yer olan Kalyon Stadyumu'nda, zemin yenileme işlemlerinin yanı sıra koltukların değişimi, temizliği ve stadyum koridorlarının etkileyici bir atmosfere büründürülmesi sağlandı.

KOLTUKLAR SİL BAŞTAN

Yaklaşık üç yıldır Gaziantep futboluna hizmet eden Kalyon Stadyumu'nda, taraftarların sıkıntı yaşamaması adına koltuklarda bakım ve onarım işlemleri gerçekleştirildi. Kırılmış olan koltuklar tek tek tespit edilirken, daha sonra ise bu noktalara yeni koltuklar monte edildi. Özellikle Maraton alt tribünde büyük sorun teşkil eden bu olayın, yeni sezon öncesi önüne geçilmiş oldu.

ZEMİN SÜPER LİG'E HAZIR

Yaklaşık 1.5 aylık bir süreçte tamamen bakım altına alınan Kalyon Stadyumu'nun çimleri de Süper Lig'e hazır hale getirildi. Hibrit çim sisteminin kullanıldığı Kalyon Stadyumu'nda, yoğun sıcaklıklardan dolayı çimlere zarar verebilecek güneş ışınlarının da önlenmesi adına perde sistemi kullanıldı. Takım, yenilenen sahasında ilk maçına da Gençlerbirliği karşılaşmasında çıkacak. 

STADYUM KORİDORLARI BÜYÜLEYİCİ HALE GETİRİLDİ

Zemin ve tribünlerde yapılan çalışmaların yanı sıra stadyum içi koridorlarda da büyük değişiklik yapıldı.Takımın ve rakip takımların kullanacağı bu alanlar, kırmızı-siyah renklerimizle donatılarak etkileyici bir atmosfer sağlandı. Ayrıca Gaziantep'in kültür simgelerine de yer verilen bu alanlar, futbolcularımızın stada adım atar atmaz kendilerini evlerinde olduğu hissini bir kez daha verecek. Yaklaşık 1.500 metrekarelik bir çalışma hazırlanırken, stadyumumuz Süper Lig'deki ilk maçına hazır hale getirildi. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz