İŞAD Bölge Temsilciliğine Okan Çelik getirildi

Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) Gaziantep Bölge Temsilciliği görevine Okan Çelik getirildi.

İŞAD Bölge Temsilciliğine Okan Çelik getirildi
Telgraf Haber Merkezi
18 Ocak 2021 / 12:51

Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) Gaziantep Bölge Temsilciliği görevine Okan Çelik getirildi. Kıbrıs ile Gaziantep ve bölge illeri arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi için harekete geçen İŞAD, Okan Çelik’i Gaziantep Bölge Temsilcisi olarak görevlendirdi.

İŞAD Yönetim Kurulu Başkanı Enver Mamülcü ve Aşbaşkan Ali İhsan Çevik’e teşekkür eden Okan Çelik, Kıbrıs’ın en köklü işadamı örgütü olan İŞAD çatısı altında olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Kıbrıs’ta uzun süre yaşadığını belirten Çelik, ‘İŞAD, Kıbrıs’ta 30 yılı aşkın süredir, gerek ekonomik, gerek siyasi açıdan söz sahibi çok köklü bir iş insanı örgütü. Sadece ticari açıdan değil, Kıbrıs sorununun çözümünde üstlendiği rol ve çalışmaları ile de dikkatleri üzerine çeken bir dernek. Gaziantep ise ekonomide Türkiye’nin gözbebeği ve lokomotifi olmuş bir kent. Her ay ihracat rekorları kırarak kendisini Türkiye’ye ispatlamış bir kent.  Kıbrıs’ı ve Gaziantep ve bölge illerini iyi tanıyan birisi olarak arada köprü olmak istiyorum. İlişkilerin güçlendirilmesinde elimden geleni yapacağım” dedi.

İŞAD Asbaşkanı Ali İhsan Çevik ise Kıbrıs’ı çok iyi tanıyan Okan Çelik’le birlikte çalışacaklarını belirterek, ‘Gaziantep ve bölge illerde bağlarımızı daha da güçlendirmek istiyoruz. Bu kapsamda yıllarca Kıbrıs’ta yaşamız Çelik’le artık birlikteyiz. Gaziantep’le olan bağlarımızı ve ilişkilerimizi en üst seviyeye çıkarmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.  

İŞAD,  1989 Aralık ayında kurulmuş ve her zaman ortak aklın ve çözümlerin arayışında olmuştur.  İŞAD son 2 yıldır Kıbrıs’ta ’Yılın Sivil Toplum Örgütü’ ödülünü alıyor.  33 yıldır faaliyette olan dernek TÜSİAD’ın da içinde bulunduğu TURKONFED’e üye.  Dernek birçok proje çalışmasını TUSİAD ile birlikte yürütmüştür.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz