Irak’a çıkarma

Gaziantep Sanayi Odası’ndan alınan bilgiye göre  19-21 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek geniş kapsamlı Ticaret gezisine Gaziantep firmaları da katılabilecek.

Irak’a çıkarma
Hasan Akpınar
21 Mayıs 2019 / 23:04

Gaziantepli ihracatçıların en fazla iş bağlantılarının olduğu Irak ile ekonomik ilişkilerin daha da güçlendirilmesi için Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonunda, Ticaret  Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılacağı iş gezisi düzenlenecek.

Gaziantep Sanayi Odası’ndan alınan bilgiye göre  19-21 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek geniş kapsamlı Ticaret gezisine Gaziantep firmaları da katılabilecek.

DEİK organizasyonu ile 19-21 Haziran 2019 tarihleri arasında Irak’a yönelik düzenlenecek  Ticaret  gezisi Bağdat şehrini kapsayacak ve  söz konusu organizasyonda iş forumunun yanında her iki ülke girişimcilerini buluşturan nitelikli iş görüşmeleri gerçekleştirilecek. 

Açıklamada “Pazar payımızın artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyete en fazla ihracat yaptığımız Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri sektörleri yanı sıra, Irak’a olan ihracatımızda gelişim potansiyeli olan Mücevher, Gemi ve Yat, Süs Bitkileri ve Fındık sektörleri ile Irak’ın dünya genelinden tedarik ettiği ve bir önceki yıla göre ithalatını en çok artıran sektörlerden olan Otomotiv, Makine ve Zeytin ve Zeytinyağı sektörleri başta olmak üzere, uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımızın katılımlarında fayda görüldüğü belirtilmiştir” denildi.

Bu çerçevede, bahse konu heyete son başvuru tarihi 21 Mayıs 2019 Salı günü mesai bitimi olup, bu tarihe kadar https://bit.ly/2PMYdxX   internet bağlantısında yer alan heyet başvuru formunun doldurulmuş olması gerektiği belirtildi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz