İhracatta Dijitalleşme zorunluluktur

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nin (GAİB) başlattığı eğitim projelerinin ihracatımız için büyük önem taşıdığını söyledi.

İhracatta Dijitalleşme zorunluluktur
Telgraf Haber Merkezi
29 Ağustos 2019 / 09:19

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nin (GAİB) başlattığı eğitim projelerinin ihracatımız için büyük önem taşıdığını söyledi.

İHRACATTAKİ ARTIŞ DEVAM EDİYOR

Milletvekili Nejat Koçer, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci’yi ziyaret ederek, ülke ekonomisi ve ihracatın genel durumu hakkında görüş alışverişinde bulundu. GAİB Koordinatör Başkanı Kileci, Koçer’i bölge ihracatı hakkında bilgilendirdi. Kileci, Ocak - Temmuz 2019 döneminde Güneydoğu Anadolu Bölgesinden bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 5,9 artışla 5 milyar 64 milyon 385 bin dolar, Gaziantep'ten ise yüzde 9,2 artışla 4 milyar 271 milyon 952 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini ifade etti. 

“EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

GAİB olarak, sürdürülebilir bir ihracat artışı yakalamak için önemli projeleri hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Kileci, “İhracatçılarımızın değişen şartlara göre kendilerini yenilemeleri ve rekabet üstünlüğü elde ederek pazar paylarını artırmaları için eğitime büyük önem veriyoruz. Bu amaçla geçtiğimiz aylarda bölge illerindeki ihracatçılarımıza yönelik e-ihracat eğitimleri düzenledik.  İhracatçılarımızın, dijital dünyadaki yerlerini sağlamlaştırmaları amacıyla düzenlediğimiz bu farkındalık eğitimleri son derece faydalı oldu.  GAİB olarak ihracatımıza katkı sağlayacak proje ve etkinlikleri öncelemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“GAİB, İHRACATIN LOKOMOTİFİ OLDU”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, ihracatın kalkınmanın temellerinden biri olduğuna dikkat çekerek, her türlü riski göze alarak dünyanın dört bir tarafına ihracat yapan bölge ihracatçılarını tebrik etti. Koçer, “Daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye’nin yolu; yatırım, üretim, istihdam ve ihracattan geçiyor. Dünyanın en ücra köşelerine kadar ihracat yaparak, ülke ekonomisine katkı sağlayan ihracatçılarımızı tebrik ediyorum. Tabi ki burada bölge ihracatçısını temsil eden ve ihracatın bölgedeki lokomotifi olan GAİB’i de ayrıca tebrik etmek isterim. GAİB’in yaptığı çalışmalar, katma değerli ürün ihracatını artıracak olması bakımından çok değerlidir.” dedi.

“GAİB’İN PROJELERİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Koçer, şöyle devam etti: “Dijital bir çağın içerisinde yaşarken, ihracatın geleneksel olarak yapılması düşünülemez. Bu anlamda GAİB’in düzenlediği e-ihracat eğitimlerini çok önemsiyoruz. İhracatçılarımız pazar paylarını büyütmek ve rakiplerine göre avantajlar elde etmek istiyorlarsa dijital dönüşümlerini gerçekleştirmek zorundadır. Dijital platformları etkili bir şekilde kullanan ihracatçılarımızın büyüme ve karlılığı katlanarak devam edecektir.”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz