Hükümlülerden Şehitliğe bakım

Denetimli serbestlik kapsamındaki hükümlüler 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” kapsamında Yeşilkent Mezarlığı’ndaki Şehitliklerin tadilat ve temizlik işlerine  yardımcı oldu.

Hükümlülerden Şehitliğe bakım
Telgraf Haber Merkezi
20 Temmuz 2019 / 08:07

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada hükümlülerin böyle büyük bir çalışmanın içerisinde bulunmaktan gurur duydukları ülke için böyle bir görevi yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıkları belirtildi.

Savcılıktan yapılan açıklama şöyle; “Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından içerisinde bulunmuş olduğumuz “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” münasebetiyle, denetimli serbestlik kapsamında bulunan hükümlüler ile birlikte Gaziantep Yeşilkent Mezarlığındaki Şehitliklerin tadilat ve temizlik işlerine yardımcı olunulmuştur.

Milli birlik ve beraberlik ruhunun toplumun her kesimi tarafından hissedilip anlaşılması için yapılan bu çalışmada  “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” ile ilgili yapılan bilgilendirme toplantısının arkasından tadilat ve bakım işlerine yardımcı olunarak din görevlisinin şehitlerimiz ruhuna okuduğu duayla ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle yapılan çalışma sonlandırılmıştır.

Yapılan çalışmanın duygu yüklü geçtiği gözlenirken, yapılan söyleşilerde hükümlüler böyle büyük bir çalışmanın içerisinde bulunmaktan gurur duyduklarını ülkemiz için böyle bir görevi yerine getirmenin gururunu yaşadıklarını belirtmişlerdir.”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz