Hocaoğlu: Vekiller istifa etsin!

İYİ Parti İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, Gaziantep’in 14 Milletvekilinin kentin sorunlarına çözüm üretmeyecekse istifa etmeleri gerektiğini dile getirdi.

Hocaoğlu: Vekiller istifa etsin!
Cihat Öztürk
7 Ocak 2020 / 18:55

İYİ Parti İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, Gaziantep’in 14 Milletvekilinin kentin sorunlarına çözüm üretmeyecekse istifa etmeleri gerektiğini dile getirdi. İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu basınla buluşarak haftalık değerlendirme toplantısı yaptı.

“HAVALİMANI, MİLLETVEKİLİ UÇAMAYINCA HABER OLDU”

Gaziantep havalimanı problemini çok kez gündeme getirdiklerini kaydeden İYİ Parti İl Başkanı Hocaoğlu, “Çözüm bulunması için şehrimizin 14 milletvekiline, Büyükşehir Belediye başkanına çağrılar yaptık. Ancak ses veren olmadı. Milletvekilimizin birisi uçamayınca ancak haber oldu, Büyükşehir Belediye Başkanımız, dile gelip üç beş kelam etti. Sonuç aynı hamam aynı tas. Biz çözüm istiyoruz, milletvekillerimizi kendileri uçamayınca değil; Gaziantep için göreve çağırıyoruz.”

“GAZİRAY NİZİP’E GELSİN” 

Gaziray’ın Nizip’e gelmesi gerektiğini ifade eden Hocaoğlu, Adalet Bakanı Nizipli dedik, Nizip için bir şey yap, Gaziray’ın Nizip’e gelmesi için çaba ver, bizde destek olalım, teşekkür edelim dedik. Diğer milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanına çağrı yaptık. Nizip Belediye Başkanı, üç dönem AKP vekili olan, Mehmet Sarı’dan randevu istedik. Sonuç mu? Ne randevu veren oldu ne ses veren? Ancak biz artık çağrı yapmayacak icraat yapacağız.  Sayın vekiller, yöneticiler sizleri rahat bırakmayacağız. Ya hizmet edeceksiniz ya da işi bize teslim edip, hizmetin nasıl yapıldığını göreceksiniz.

“SİNANGOG BİZİM İKTİDARIMIZ DÖNEMİNDE AÇILSA TEPKİLERİ NE OLURDU?”

Başkan Hocaoğlu, “Şimdi gastronomi kenti Gaziantep’imize dönelim, artık midemize değil, şehitler kenti Gaziantep’imize bakalım. Önce mayınlı arazi temizlendi, sonra Suriye savaşı çıktı. Ülkemiz, başta Gaziantep, Kilis, Hatay olmak üzere; yardım, insanlık diye işgal edildi. Sonra Avrupa ve Dünya Gaziantep için seferber oldu. 250’den fazla yardım kuruluşu ve dernek Gaziantep’i üs edindi. Eski Gaziantep evleri Avrupa fonundan restore edildi. Bu Avrupa bizi, Gaziantep’imizi ne çok seviyor. Gaziantepli baklava, kebap, lahmacunla oynaya dursun. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, özel davetiye bastırıp, özel kişilere gönderip, Gaziantep’te SİNAGOG açılışı yapıyor. Hiç kimsenin yıllardır ismini dahi duymadığı Hanuka Bayramı kutlanıyor. İlk mumu yakma şerefine erişen ise, Gaziantep evlerinin restorasyonunu başlatan, Gaziantep aşığı sayın Asım Güzelbey. Doğrusu İYİ Parti İl Başkanı olarak davet edilmedik. Alınayım mı, övüneyim mi bilemiyorum? Buradan kesinlikle şu anlaşılmasın; biz tüm dinlere saygılıyız. Sadece bunun yerinin ve zamanının manidar olduğunu söylemek istiyoruz. Bu hususu sayın Gazianteplilerin takdirine sunuyorum. Bu Sinagog AKP iktidarında değil de başka bir iktidar zamanında açılsa idi; acaba AKP’liler ve MHP’liler nasıl karşılardı? Müslüman mahallesinde salyangoz acaba neden satılmaya başlandı? Hep diyorum ben eleştiriye açığım. Gaziantepli hemşerilerim, yanlışımı hatamı bana söyleyin. “

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz