Hocaoğlu: Biz hazırız

İYİ Parti İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, korona virüse karşı tüm teşkilatları ile birlikte mücadele etmeye hazır olduklarını söyledi.

Hocaoğlu: Biz hazırız
Telgraf Haber Merkezi
26 Mart 2020 / 08:45

İYİ Parti İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, korona virüse karşı tüm teşkilatları ile birlikte mücadele etmeye hazır olduklarını söyledi.

COVIT 19 Virüsü ile mücadelenin tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye ve Gaziantep’te de devam ettiğini belirten Hocaoğlu, “Herkesim bu konuda üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. Tüm olaylarda olduğu gibi; söz konusu vatan ise gerisi teferruat anlayışı içerisinde iktidara tam destek veriyoruz. Şehrimizde yöneticiler başta olmak üzere tüm halkımızın yanında olduğumuzu vurguluyor, bizde ilçe teşkilatlarımız ve gençlik kollarımızla hizmete hazır olduğumuzu vurguluyoruz” dedi.

Hocaoğlu, organize sanayide bazı firmaların kapama kararı aldığını, ancak bazı firmaların da çalışmaya devam ettiğini belirterek, “Kapama kararı alan firmalardan ve çalışan firmalardan istirhamımız, zorunlu ihtiyaçları karşılayan firmaların çalışmasıdır. Ancak çalışma esnasında çalışma koşulları tavsiyelere uygun olmalıdır.Servis araçları normal süreçteki şekilde olmamalı, tavsiye edilen şekilde %50 sayıda personel taşıyacak şekilde düzenlenmelidir. Yemekhaneler normal oturma pozisyonun da değil, sağlık şartlarına uygun şekilde dizayn edilmeli gerekirse kumanya dağıtmak suretiyle olmalıdır. Çay, su gibi ihtiyaçlar tek kullanımlık bardaklarda verilmelidir. Bu hususlar sağlık bakanlığının tavsiyelerine uygun şekilde yapılmalıdır” şeklinde konuştu. Hocaoğlu, konuşmasına şu şekilde devam etti:

Diğer bir husus ise bu salgının ne kadar süreceği belirli değildir. Özellikle temel ihtiyaçların karşılandığı üretim sektörleri üretime ara vermemeli, ancak sağlık ve hijyen kurallarına uygun çalışacak şekilde dizayn edilip, denetlenmelidir. Gündemimizde olan bir diğer konu iseinfaz düzenlemesidir. Ben aynı zamanda avukat olmam sıfatıyla bu düzenlemeye temkinli yaklaşmaktayım. Uyuşturucu, cinsel istismar suçlarının bu düzenleme kapsamına alınması toplum vicdanını rahatsız etmektedir.”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz