Hayaline ulaştı

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin hayranı olan görme engelli genç kız, hayaline ulaştı. 22 yaşındaki Seher İlkhan, hayranı olduğu başkan Şahin’le buluştu ve ona sarılıp fotoğraf çektirme şansı yakaladı.

Hayaline ulaştı
Okan Çelik
18 Kasım 2019 / 10:12

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin hayranı olan görme engelli genç kız, hayaline ulaştı. 22 yaşındaki Seher İlkhan, hayranı olduğu başkan Şahin’le buluştu ve ona sarılıp fotoğraf çektirme şansı yakaladı.

Başkan Şahin’e büyük hayranlık duyduğunu belirten İlkhan, ona sarıldığı anı ise en mutlu anı olarak yorumladı. Seher İlkhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahine’e büyük hayranlık duyuyor. Bir kadın olması ve çok başarılı olması nedeniyle hayran olduğunu belirten genç kız, en mutlu anı olarak da başkan Fatma Şahin’le buluşması ve ona sarılarak fotoğraf çektirmesini gösteriyor. Fatma Şahin’le çektirdiği fotoğrafın da sosyal medyada yer almasının kendisini ayrıca mutlu ettiğine dikkat çeken genç kız, “İnşallah bir gün başkanımla yine buluşurum” dedi.

DOĞUŞTAN GÖRME ENGELLİ

Seher İlkhan, 1997 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. Doğuştan engelli olan Seher’in gözlerinin görmediği 3 aylıkken anlaşıldı. Ailesi genç kızın görme engelli olduğunu öğrenince adeta yıkılmıştı. Hayatın ışığını hiç göremeyen Seher ise henüz küçük yaşlardan itibaren pilot olma hayalleri kuruyordu. Ailesine hep, “Benim de gözlerim bir gün açılacak mı? İnşallah açılırsa uçmak istiyorum. Pilot olmak istiyorum’ diyordu. Yaşı ilerledikçe kendisi de biliyordu ki, gözleri açılmayacak. Ama asla hayallerinde vazgeçmedi. Ne zaman bir uçak sesi duysa, bir gün ben de uçacağım diyor.

KENDİ AYAKLARIM ÜZERİNDE DURACAĞIM

Seher’in ailesi de bir gün kızlarının gözleri açılır umuduyla gitmedik doktor, çalmadık kapı bırakmadı. Ama ne yaptılarsa genç kız için sonuç değişmedi. Doğuştan görme engelli olduğu için çok üzüntü duymadığını söylüyor Seher. “Ama dünyamızı gözlerimle görmeyi çok isterim. Eminim ki çok güzeldir” diye konuşan Seher, ‘Bu durum benim içimi acıtmıyor. Allah böyle istedi. Ben de bu şekilde yaşarım. Asla hayata küsmeden, hedeflerime ulaşmak istiyorum. Öncelikle kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum. O yüzden iyi bir iş sahibi olmak için mücadele ediyorum’ diye konuştu.

MEMUR OLMAK İSTİYOR

Küçük yaşlardan itibaren okumak ve iyi bir meslek sahibi olmak isteyen Seher, Gaziantep Görme Engelliler Okulu’nu 2 yılda bitirdi. Çok başarılı geçen bir öğrencilik döneminin ardından hedefini üniversite olarak belirledi. Memur olmak istediğini ve ailesine artık yük olmak istemediğini belirten Seher, bu yoldaki ilk adımın da iyi bir eğitimden geçtiğini biliyor. Çok zorlu bir yoldan geçse de üniversite bitirme hedefinden vazgeçmeyen Seher, çeşitli kurslara da giderek meslek sahibi oluyor.

OKUL YILLARINDA HEP DIŞLANDI

Seher İlkhan, okul yıllarında arkadaşları tarafından hep dışlandı. Çocukluk dönemlerinden itibaren arkadaşlarının oynadıkları oyunlardan yaptıkları etkinliklere kadar hiç aralarına giremediğini belirten Seher, “Bir çocuk olarak oynamak istiyorsun, sen göremezsin diye aralarına almıyorlar. Derslerde yanlarında olmak istiyorsun yine dışlanıyorsun. Çok acı bir durum. Toplum mutlaka bilinçlenmeli” şeklinde konuştu.

AİLELELER GURUR DUYSUN

Görme engellilerin ailelerine  seslenen Seher, “Çocuklarınızı engelli diye asla 4 duvar arasına kapatmayın. Onlarla gurur duyun. Bazı ailelerin utandıklarını duyuyorum . Çok acı. Tam aksine gurur duyun. Çünkü onlar yaşamanın da zor olanını seçiyorlar. Evlerinde oturup engelliyim, bir şey yapamam demiyorlar. Aksine bir yerlere gelmek için ve engellilerin de her şeyi yapacağını göstermek için mücadele ediyorlar” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz