Hastaneler ne oldu?

Korona virüs vaka sayısındaki artış hızla artan Gaziantep’in hastane ihtiyacı da yeniden gündeme geldi. Kentin CHP ve MHP’li vekiller hastaneleri meclis gündemine getirdi.

Hastaneler ne oldu?
Telgraf Haber Merkezi
20 Kasım 2020 / 07:51

Korona virüs vaka sayısındaki artış hızla artan Gaziantep’in hastane ihtiyacı da yeniden gündeme geldi. Kentin CHP ve MHP’li vekiller hastaneleri meclis gündemine getirdi. MHP’li Sermet Atay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ‘2013 yılından bu yana yapımı devam eden Şehir Hastanesi için yardımınıza muhtacız’ derken, CHP’li İrfan Kaplan ise ‘Pandemi hastanesi yapılacak mı?” sorusunu yöneltti.

Gaziantep’te vaka sayısındaki hızlı artış ve hastanelerdeki doluluk oranı şehir hastanesi ve pandemi hastenesini yeniden gündme getirdi. 2013 yılında yapımına başlanılan ve hala tamamlanamayan Gaziantep Şehir Hastanesi’nin biran önce tamamlanması için Saşğlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrıda bulunan MHP milletvekili Sermet Atay, “Gaziantep’te artık yılan hikâyesine dönen 2013 yılından beri yapımı devam eden bir şehir hastanemiz var. Bu şehir hastanemiz 2020 yılı gelmesine rağmen -aynı zamanda başlayan birçok şehir hastanesi bitmesine rağmen- çeşitli problemlerle bitirilememiştir. Bu anlamda da sizin burada da yardımınıza muhtacız” dedi. CHP’li İrfan Kaplan ise Gaziantep’teki vaka sayısının artışına da dikkat çekerek, “Gaziantep’te yetersiz kalan sağlık hizmetlerini tamamlayıcı bir sahra hastanesi projeniniz var mıdır?” diye sordu.Gaziantep’e sahra hastanesi yapılacak mı?” sorusunu yöneltti.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz