GTO Başkanı Yıldırım: İşletmelerimizin olumsuz etkilenmesi kaçınılmaz

GTO Başkanı Yıldırım: İşletmelerimizin olumsuz etkilenmesi kaçınılmaz
Cihat Öztürk
18 Kasım 2020 / 12:35

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile alınan tedbirlerin önemli olduğunu ancak, bu durumun kapatılması zorunlu olan işletmeler için olumsuz etkide olduğunu kaydetti.

Başkan Yıldırım, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Aile ve Sosyal Politiklar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a yaptığı çağrıda şu konulara değindi:

"Covid­-19 salgınının oluşturduğu riski yönetmek ve hastalığın yayılım hızını kontrol etmek amacıyla alınan tedbir kararlarının gerekliliğini ve önemini anlıyoruz.

Ancak alınan önlemlerin, mevcut durumun sonlanmasının ardından yaratabileceği olumsuzluklara zemin oluşturmasını önlemek için işyerlerini kapatmak, faaliyetlerini kısıtlamak zorunda kalan işletmelerimiz başta olmak üzere bir takım aksiyonlar alınması gerekmektedir.

Bu işletmelerimizin; kira desteği, nakit işletme desteği, uygun maliyetli kredi ve de vergi ötelemesi gibi uygulamalarla ticari hayattaki varlıklarının devamlılığı sağlanmalıdır.

Aksi takdirde çarpan etkisiyle diğer sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerimizin de bu durumdan olumsuz etkilenmesi kaçınılmaz olacaktır."

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz