Görevden alınan Hayri Sucu’dan açıklama!

Görevden alınan Hayri Sucu’dan açıklama!
Telgraf Haber Merkezi
9 Kasım 2020 / 20:02

Görevden alınan CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, demokrasi bilincine saygısı olan hiçbir parti yöneticisinin böyle bir tasarrufta bulunamayacağına söyleyerek, “10 Kasım’da kurucumuz, liderimiz Atatürk’ün anmaya hazırlanırken böyle bir karar bizi derinden yaraladı. Kongrelerde 3 kez seçim kazanmış bir il başkanıyım. Seçimle gelen seçimle gider. Artık CHP’de parti içi demokrasiden söz etmenin bir manası kalmamıştır. Bu saatten sonra hiç kimse CHP’de demokrasinin varlığından söz edemez. Biz tüzükten doğan haklarımızı kullanacağız. Tüzükte böyle bir hakkımız var. Corona tedavisi görüyorum. İlk işim imza toplayarak olağanüstü kongreye gitmek olacak. Parti içi demokrasiyi, bu kararı kim aldı ise ona göstereceğiz” dedi.

YARIN ATAMIZI ANACAĞIZ 

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Coşkun Atalamış ise , kararı saygı ile karışladıklarını ve bir partili olarak, CHP’nin iktidar olması için her türlü gayreti göstermeye devam edeceklerini söyledi. Atalamış, “en azından yarın ilçe yönetimi olarak Ata’mızı anacağız” dedi.

"KURUNUN YANINDA YAŞ DA YANDI" 

CHP’nin “seçilmiş” Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel, MYK’nın aksam üzeri aldığı kararın kendilerine Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı imzası ile tebliğ edildiğini, belirterek, “Yönetim Kurulumuzu toplayıp durumu müzakere edeceğiz Genel Merkez 1-2 ay Antep örgütlerini dinlendirecek gibi görünüyor. Kurunun yanında yaş da yandı diye düşünüyorum ama biz CHP ruhu ve siyasetini her ne olursa olsun devam ettireceğiz” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz