GKV’de Çılgın Çoraplar ve Eldivenler Etkinliği

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında ana okulu öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen iki ayrı etkinlikte öğrenciler bir yandan eğlenirken bir yandan da yeni kelimeler öğrenerek yabancı dil alanındaki kazanımlarını sürdürdü.

GKV’de Çılgın Çoraplar ve Eldivenler Etkinliği
Telgraf Haber Merkezi
22 Şubat 2021 / 09:33

Yabancı dil eğitimini okul öncesi eğitimle başlatarak bir birinden farklı etkinliklerle öğrencilerin hem dil öğrenmesini hemde eğlenmesini sağlayan bir çok etkinliğe imza atan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında ana okulu öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen iki ayrı etkinlikte öğrenciler bir yandan eğlenirken bir yandan da yeni kelimeler öğrenerek yabancı dil alanındaki kazanımlarını sürdürdü.

GKV Özel Anaokulu 5 yaş gurubu öğrencileri için düzenlenen Çılgın Çoraplar, 6 yaş ilkokul hazırlık öğrencileri için ise Eldiven Günü etkinliği dikkat çekti. Öğrencileri hareket gerektiren ve öğrenmeyi motive eden TPR metodu kullanılan etkinliklerle güzel bir deneyim yaşayan öğrenciler yeni kelimeler öğrenip dinleme ve konuşma becerilerini geliştirirken etkinlikler kapsamındaki resim çalışmalarıyla da görsel sanatlardaki yeteneklerini ortaya koydular. GKV Özel Okulları İngilizce öğretmenleri tarafından hazırlanan ve uygulanan birçok aktivitede aktif rol alan öğrenciler bir yandan eğlenirken bir yandan da öğrenmenin keyfini sürdüler.

Okul genelinde pandemi kurallarının büyük bir hassasiyetle uygulandığını ve okul öncesi eğitimde öğrencilere daha fazla deneyim kazandırmak amacıyla bir çok etkinliğin kurallar çerçevesinde gerçekleştirildiğini ifade eden GKV Özel Anaokulu Müdiresi Selda Bozkurt gerçekleştirilen etkinliklerde yabancı dil öğrenme eğiliminin hızla arttığını ve öğrencilerin her etkinlikte bir çok yeni kelime öğrendiğini ifade ederek etkinliklerin önümüzdeki süreçte de devam edeceğini sözlerine ekledi. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz