Gaziantep’ten finale kalan okullar belli oldu

Gaziantep’ten finale kalan okullar belli oldu
Telgraf Haber Merkezi
17 Haziran 2021 / 02:32

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından gerçekleştirilen ‘’Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu’’ ödülüne sahip, bu sene on-line olarak düzenlenen ‘’İpana 23. Türkiye On-Line Liselerarası Müzik Yarışması’’nda Gaziantep’ten finale kalan isimler belli oldu. 

‘’Grup’’ dalında  Kolej Vakfı Özel Okulları, ‘’Enstrüman dalında Kolej Vakfı Özel Okulları’ndan piyano ile Selin Erbağcı, dalında Gaziantep’ten finale kalan isimler oldu. 1700 başvuru arasından finale kalan Gaziantepli öğrenciler, büyük bir başarıya imza atarak 158 finalist arasına adını yazdırdı. 

Gaziantepli liseliler için 14 Haziran’da POWERAPP mobil uygulamasında başlayan final oylaması, 25 Haziran’a kadar devam edecek. Ücretsiz olarak indirilebilen POWERAPP mobil uygulamasında oylama yapmak isteyenler, finale kalan 158 performans arasından, farklı dallarda en beğendiklerini oylayarak ödül alanları belirleyecek.  Ödül kazanan okullar, 27 Haziran Pazar akşamı saat 20.00’dePowerApp mobil uygulamasında gerçekleşecek olan yayında açıklanacak.

Finalde 158 performans yarışacak!

İnternet ve jüri değerlendirmesinin ardından finale kalan okulların oylanmaya başlanmasıyla, grup dalında 50, bireysel katılımlarda ise beste dalında 20, enstrüman dalında 22, kız solist dalında 30, erkek solist dalında 30 performans finale kalırken, ayrıca 6 performans Instagram üstünden oylanarak finale çıkma hakkını elde etti. Toplam 158 performans arasından ilk üçe girenler belirlenirken, Grup-İcra dalında birinci olan okula İpana tarafından tam teçhizatlı müzik stüdyosu kurulacak, tüm dallarda dereceye giren okullara ve öğrencilere para ödülleriyle birlikte, sürpriz hediyeler verilecek.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz