Gaziantep’te yasaklara uymayanlara af yok

Gaziantep’te yasaklara uymayanlara af yok
Telgraf Haber Merkezi
6 Nisan 2020 / 07:55

Gaziantep Valisi Davut Gül, sokakta olmaması gereken 980 kişiye 3 bin 150’şer TL idari para cezası kesildiğini, bir işyerinin ruhsatının iptal edilerek para cezası verildiğini söyledi. Gül, “İçerideki müşterilere de cezai işlem uygulanmıştır” dedi.

‘Lütfen kendi sağlığınız için, toplumun sağlığı için kurallara uyalım’ çağrısında bulunan Vali Gül, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Görevlilere talimat verdiğini ve sokakta olmaması gereken herkese istisnasız 3 bin 150’ şer cezai işlem uygulandığını dile getirdi. ‘Lütfen çocuklarınıza, kendinize, büyüklerinize sahip çıkın’ diye sözlerine devam eden Vali Gül, “Herkes içerdeyken acil işi olmadan dışarıda olmak kul hakkıdır. Sokakta olmaması gereken 980 kişiye 3 bin 150’şer lira cezai işlem uygulandı. Şehitkamil ilçemizdeki bir işletme kapalı olması gereken dönemde faaliyet göstererek toplum sağlığını tehlikeye atmaktan ruhsatı iptal edilmiş, para cezası verilmiş aynı zamanda içerideki her bir müşteriye 3150 TL para cezası uygulanmıştır. Kısıtlama kurallarını ihlal edenlere istisnasız cezalar verilecektir” şeklinde konuştu.

KISITLAMALARDA İSTİSNAYA TABİ TUTULACAKLAR

Vali Gül, korona virüsle ilgili bazı yeni tedbirler de alındığını bildirdi. Gül, “65 yaş üstü, 20 yaş altı kişilerin sokağa çıkması kısıtlanmıştır. Dışarda toplu dolaşmak, 3 kişilik gruplarında aralarında 1,5 m olmadan yürümesi/oturması yasaktır. 18 yaş üzeri olup Sigortalı bir işte çalışanlarla tarım sektöründe istihdam edilenler sokağa çıkma kısıtlamasından istisna tutulacak olup işlerine gidebilecekler. İkameti başka bir ilde bulunan kişilerin gitmek istedikleri taktirde ilimizi en geç 09.04.2020 perşembe sabah 08.00’e kadar terk etmeleri gerekmektedir. Terhis olan askerlerimizin memleketlerine gitmelerinde, ailelerinin özel araçla askerleri getirmesinde/götürmesinde bir kısıtlama yoktur. Başta sağlık ve Güvenlik olmak üzere kamu görevi ve hizmetinin sürekliliğinde görevli olanlar görev kağıdı yada kimlik göstererek gidiş geliş yapabileceklerdir. Sağlık dolayısıyla sevk edilenler yol izin belgesiyle gidebilirler” dedi.

EVE TESLİM HİZMETİNE TEŞEKKÜR

Vali Gül, korona virüs ile mücadele kapsamında PTT şubelerince yapılan Sosyal Destek Yardımlarını vatandaşların evine götürerek bizzat teslim eden çalışanları da unutmadı. Sosyal medya hesabı üzerinde evde teslimat yapanlara “Hepsine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz