Gaziantep’te özel hastaneler ek ücret alamayacak

Gaziantep’te özel hastaneler ek ücret alamayacak
Telgraf Haber Merkezi
2 Aralık 2020 / 06:11

Gaziantep’te özel hastanelerin korona virüs tedavisinde yüksek ücret aldıkları yönündeki iddialara son nokta koyuldu. Vali Davut Gül, özel hastane yöneticileri ile videokonferans üzerinden bir araya geldi. Covid-19 tedavisinde ilave ücret alınmayacak .

Kasım ayında  vaka sayısı pik yapan ve hastanelerinde yer kalmayan Gaziantep’te önemli bir karar alındı.  Gaziantep Valisi Davut Gül, özel hastanelerin yöneticileriyle videokonferans üzerinden görüşme yaptı. Yapılan görüşme sonrasında Vali Gül, “Özel hastanelerin yöneticileriyle fiyat politikası başta olmak üzere Pandemiyi değerlendirdik. Covid-19 Tedavisinde ilave ücret alınmayacak. Farklı tedavi yapıldığında mutlaka faturalandırılacak.

Hastaların Pcr testi ücretsiz,isteğe bağlı yapılanlarda ise azami 250 TL” açıklamasında bulundu. Koronavirüsle mücadele sürecinde Gaziantep’te bazı özel hastanelerin hasta yakınlarından yüksek rakamlar talep ettikleri tartışılıyordu. Kentte bulunan Devlet Hastanelerindeki aşırı yoğunluk, hastaların özel hastanelere yönelmesine sebep oluyordu. Özel hastanelere korona virüs tedavisi için gidenlerin sayısı arttıkça tartışmalar da beraberinde geliyordu. Vali Gül açıklamaları ile bu tartışmalar da son buldu.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz