Gaziantep’te İmamoğlu izdihamı

CHP Yerel Yönetimler Çalıştayı’ için Gaziantep’e gelenİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun esnaf gezisi yoğun ilgi gördü.

Gaziantep’te İmamoğlu izdihamı
Telgraf Haber Merkezi
19 Haziran 2021 / 08:55

‘CHP Yerel Yönetimler Çalıştayı’ için Gaziantep’e gelenİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun esnaf gezisi yoğun ilgi gördü. İzdiham nedeniyle esnaf gezisi iptal edildi. CHP’nin 250 belediye başkanı kentin çeşitli bölgelerine dağılaran vatandaşın sorunlarını dinledi. 

CHP’nin ‘Yerel Yöetimler Çalıştayı’ için Gaziantep’e gelen 250 belediye başkanı, kentin çeşitli bölgelerinde vatandaşla buluştu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Karagöz Caddesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Gaziler Caddresi esnafı ile buluşacaktı. Mansur Yavaş, gezisini yoğun ilgi nedeniyle güçlükle tamamlatken, İmamoğlu’nun gezisi ise iizdiham nedeniyle iptal edildi. İmamoğlu birkaçesnafla buluştuktan sonra gezi iptal edildi. İmamoğlu otobüsle çarşı esnafını selamladı. Gezi öncesi açıklama yapan İmamoğlu, ‘Esnafımız gerçekten çok zor durumda, Gittiğimiz her yerde onları ziyaret ederek sorunlarını dinliyoruz. İnşallah bugünleri de aşacağız. Her şey çok güzel olacak’ dedi.

CHP Çalıştayı öncesi dün Gaziantep’e gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 2019 yerel seçimlerinin üzerinden geçen 2 yılı detaylı olarak masaya yatıracaklarını ve önlerindeki 3 yılın yol haritasını büyük ölçüde belirleyeceklerini söyledi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, tüm belediye başkanlarıyla Gaziantep'te bir araya geleceklerini anlatan Seyit Torun, 2019 yerel seçimlerinin üzerinden geçen 2 yılı masaya detaylı yatıracaklarını ve önlerindeki 3 yılın yol haritasını da büyük ölçüde belirleyeceklerini vurguladı. Torun, parti olarak temel amaçlarının, belediyelerinin başarılı hizmetlerini artırmak ve vatandaşın derdine derman olmak olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Çalıştay programımız yarın sabah sayın genel başkanımızın açılış konuşmasıyla başlayacak ardından belediye başkanlarımız, yerel hizmetleri ilgilendiren farklı konu başlıklarında atölye çalışmalarına katılacak. Pazar günü ise alanında uzman isimlerin bilgi ve değerlendirmelerini aktaracağı bir panel düzenlenecek. Yine pazar günü farklı proje uygulamaları üzerine belediye başkanlarımıza fikir verici sunumlar yapılacak. Özetlemek gerekirse bu çalıştayımızda 2019 yerel seçimlerinin üzerinden geçen 2 yılı detaylı olarak masaya yatıracağız ve önümüzdeki 3 yılın yol haritasını da büyük ölçüde belirleyeceğiz. CHP olarak temel amacımız, belediyelerimizin başarılı hizmetlerini artırmak ve bir vatandaşımızın daha derdine derman olmaktır."

VALİ GÜL'E ZİYARET

Belediye Başkanları Çalıştay öncesi, Gaziantep Valisi Davut Gül’ü yerel yönetimler heyeti, bölge milletvekilleri ve örgüt olarak makamında ziyaret etti.

ÇALIŞTAY BUGÜN BAŞLIYOR

Chp Yerel Yönetimler Çalıştayı bugün saat 10:00’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla başlıyor. 250 belediye başkanı ve gelen heyetlerle birlikte yaklaşık bin kişi Gaziantep’e geldi. İki gün sürecek olan çalıştayda 2019 yerel seçimleri ve sonrası ile yeni yol haritası belirlenecek.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz