Gaziantep'te o caddelere korona virüs önlemi

Gaziantep’te yoğunluğun en fazla olduğu, korona virüs nedeniyle alınan tedbirlerin hiçe sayıldığı Karagöz, Gaziler, İnönü ve Hoşgör Caddeleri bugün trafiğe kapatılıyor.

Gaziantep'te o caddelere korona virüs önlemi
Okan Çelik
9 Nisan 2020 / 08:14

Gaziantep’te yoğunluğun en fazla olduğu, korona virüs nedeniyle alınan tedbirlerin hiçe sayıldığı Karagöz, Gaziler, İnönü ve Hoşgör Caddeleri bugün trafiğe kapatılıyor. Giriş çıkışlarda vatandaşların ateşi ölçülecek, kimlik kontrolleri yapılacak. Yoğunluğa göre yaya trafiğine de kapatılabileceği bildirildi.

Gaziantep’te korona virüs tedbirleri kapsamında alınan tedbirlerin hiçe sayıldığı ve sürekli şikayetlerin geldiği Karagöz, Gaziler, İnönü ve Hoşgör Caddeleri, bugün saat 09:00 itibariyle araç trafiğine kapatılıyor. Yapılan tüm uyarılara rağmen sosyal mesafenin korunmadığı ve insanların akın ettiği caddelerle ilgili çok önemli kararlar alındı. Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bu caddelerin araç trafiğine kapatma kararının alındığını duyurdu. Vali Gül, caddelere giriş çıkışlarda vatandaşların kimlik kontrollerinin yapılacağını ve ateşlerinin ölçüleceğini de açıkladı. Gül yoğunluğa göre önümüzdeki süreçte yaya trafiğine kapatma kararının da gelebileceğini söyledi. Bu caddelerle ilgili, özellikle sosyal medyadan sürekli şikayetler geliyordu. İnsanlar, korona virüs riski yok gibi önlem almadan, sosyal mesafe sınırı tanımadan, günlük hayatlarına devam ediyorlardı. Alınan karar da çok yerinde bir karar olarak yorumlandı.

SYDV KAYDI OLANLAR BAŞVURU YAPMAYACAK

Gaziantep Valisi Davut Gül, yine sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yardım konusuna dikkat çekti. Sosyal yardımların nasıl dağıtıldığı ve nasıl başvurulduğu konusu ile ilgili çok sayıda soru gelirken Vali Gül Sosyal yardım için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) kaydı olanların hiçbir yere müracaat etmesine gerek olmadığını söyledi. SYDV kaydı olmayanların ise ‘Alo Sosyal Destek Hattı’na ulaşabileceklerini söyledi. Vatandaşlar başvuru için Şahinbey’de 444 28 27, Şehitkamil için ise 444 27 70 nolu telefonlardan başvuru yapabilecekleri bildirildi.

ESKİ CEZAEVİ KÜTÜPHANE OLDU

Vali Gül, alınan sıkı tedbirlerin yanı sıra sosyal medya hesabı üzerinden olumlu gelişmeleri de paylaşmaya devam ediyor. İslahiye’de eski Cezaevi’nin kütüphaneye dönüştürüldüğünün müjdesini veren Gül, “Tahsisi gerçekleştiren Adalet Bakanımız Sn. Abdülhamit Gül’e ve katkılarından dolayı hayırseverimiz Adnan Bali’ye çok teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz