Gaziantep’te sokağa çıkma yasağı kaldırıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında müjdeyi verdi. Gaziantep’te 21:00 ile 05:00 arası uygulanan yasak haricinde tüm kısıtlamalar kaldırıldı.

Gaziantep’te sokağa çıkma yasağı kaldırıldı!
Telgraf Haber Merkezi
1 Mart 2021 / 20:19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında müjdeyi verdi. Gaziantep’te 21:00 ile 05:00 arası uygulanan yasak haricinde tüm kısıtlamalar kaldırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında Gaziantep’in merakla beklediği yeni normalleşme sürecini açıkladı. Düşük ve orta riskli olan illerde 21:00-05:00 arası uygulanan yasaklar haricinde tüm yasaklar kaldırıldı. Orta riskli olan Gaziantep’te de yasaklar kalktı. Tüm kademelerde eğitim öğretim başlayacak. Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler, 100 kişiyi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve 1 saati aşmamak kaydıyla yapılabilecek. Lokanta, kafe ve restoranlar açılacak. 65 yaş üstü ve 20 yaş altına uygulanan kısıtlama da kaldırıldı. Restoran, lokanta, kafeterya gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında faaliyetini 07.00-19.00 arasında yüzde 50 kapasiteyle sürdürebilecek. Halı sahalar ve kapalı yüzme havuzları da açılacak.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Erdoğan yasakların kaldırılması ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:
“Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek. Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde eğitim-öğretime başlanacaktır. Ülkemizin tamamında süren akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması sürecek. Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale döndürülecek, ihtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapabilecektir. Yüksek ve çok yüksek riskli illerimizde genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır. Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler, düşük ve orta riskli illerimizde 100 kişiyi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve 1 saati aşmamak kaydıyla yapılabilecek. Okullar, Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda eğitim-öğretime açılacaktır. Restoran, lokanta, kafeterya gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında faaliyetini 07.00-19.00 arasında yüzde 50 kapasiteyle sürdürebilecek”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz