Gaziantepli öğretmenler Hatay’a ağaç dikti

Gaziantep Özel Sektör Öğretmenleri Birlikteliği Derneği üyesi bir grup öğretmen, Hatay’ın Belen İlçesi’ndeki yanan ormanlara fidan dikti.

Gaziantepli öğretmenler Hatay’a ağaç dikti
Telgraf Haber Merkezi
30 Kasım 2020 / 11:38

Gaziantep Özel Sektör Öğretmenleri Birlikteliği Derneği öğretmenleri tarafından Hatay’ın Belen İlçesi’nde yanan ormanlara fidan dikildi. Hatay’ın Belen ilçesi Sarımaz’ı Mahallesi civarına 150 adet fidan diken öğretmeler, yanan yerlerin yeniden eski haline gelmesi için anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiler.

FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Hatay'ın Belen İlçesinde 9 Ekim'de çıkan ve 10 Ekim’de tamamen söndürülen Arsuz ve İskenderun'da da etkili olan Orman Yangınında yaklaşık 300 hektar orman alanı yanmıştı. Gaziantep Özel Sektör Öğretmenleri Birlikteliği Derneği üyesi doğa sevdalısı öğretmenler, yanan yerlerin eski güzelliğine kavuşması için bütün sivil toplum kuruluşlarının ağaç dikme seferberliğine katılması gerektiğini söylediler. Doğanın yok edilmemesi için herkesin üzerine düşeni eksiksiz yapması gerektiğini belirten doğa dostu öğretmenler ‘’Daha yeşil bir Türkiye için fidanların toprakla buluşmasına ve geleceğe nefes olmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz’’ diye konuştular.

DOĞA GELECEĞİMİZDİR

Türkiye’nin kurak ve çöl bir ülke olmasını istemediklerini anlatan öğretmenler, gelecek nesillere yeşil ve yaşanabilir bir ülke bırakmak için çaba sarf ettiklerini dile getirerek ‘’Ormanlar ve yeşil bir çevre bizim geleceğimizdir. Yeşili ve doğayı koruyarak ve artırarak gelecek nesillere iyi bir doğa bırakmalıyız’’ dediler.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz