Gaziantep'e bir de bakan yardımcılığı görevi

27. dönem AK Parti Gaziantep Milletvekili adayı Abdullah Tancan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı oldu. Tancan aynı bakanlıkta müsteşar yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Gaziantep'e bir de bakan yardımcılığı görevi
Cihat Öztürk
12 Temmuz 2018 / 12:35

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı ikan istifa ederek 24 Haziran seçimleri için Ak Parti’den Gaziantep Milletvekili aday adayı olan Abdullah Tancan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine getirildi. 

Bakan Fatih Dönmez oluruyla atanan Tancan'ın asalet atamasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı gezisinden döndüğünde yapacağı öğrenildi. Tancan bu görevinden önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda müsteşar yardımcılığı görevinde bulunmuştu.

Gaziantep'te çeşitli il müdürlüklerinde yaptığı hizmetleriyle takdir toplayan Elektrik- Elektronik mühendisi olan Abdullah Tancan 1988 yılından itibaren Şahinbey Telekon Müdür Yardımcısı, Şehitkamil Telekon Müdürü, 1997 yılı itibariyle Tedaş Gaziantep Müessese Müdürlüğünde Planlama Etüt ve Proje, Müşteriler, Müessese Müdürlüğü ve Yönetim Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulunan Tancan 2004 yılından itibaren Ankara Başkent Elektrik dağıtım AŞ'de Genel müdür yardımcısı, Tedaş'da Genel Müdür Yardımcısı ve Türkiye Elektrik Dağıtım şebekeleri Rehabilitasyon projesi uygulama birim başkanı görevlerinde bulunduktan sonra, 2010 yılında Enerji piyasası düzenleme kurumuna kurul üyesi olarak atandı. 6 yıl bu görevi başarılı bir şekilde yürüten Abdullah Tancan, 2016 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlığına Müsteşar Yardımcısı olarak Atandı. Bu görevinden de 24 Haziran'da yapılacak Milletvekilliği genel seçiminde aday olabilmek için istifa eden Tancan artık Gaziantep'in Bakan yardımcısı olarak görev alacak.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz