Gaziantep’in toplam vaka sayısı 200 bin

Gaziantep’in toplam vaka sayısı 200 bin
Telgraf Haber Merkezi
17 Eylül 2021 / 00:45

Gaziantep’te pandemi döneminde 200 binkişinin korona virüse yakalandığı, 3 bin 650 kişinin de hayatını kaybettiği belirtildi. Kentin vaka artış hızında ise azalma olduğuna dikkat çekildi.

Pandemi döneminde en fazla vakanın görüldüğü iller arasında yer alanGaziantep’te korona virus yeniden pik yaptı. Günlük vaka sayısının 500 civarında olduğu öğrenildi. Hastanelerdeki yoğun bakımlarda yer kalmazken, vefah sayıları da hızla yükseliyor. nlük defnedilenlerin sayısı da Pandemi öncesine göre iki kat arttı. Gaziantep’te salgın döneminde 3 bin 650 kişinin korona virüsten dolayı hayatını kaybettiği bildirildi. Aşılama hızı artan kent, mavi kategoriye geçerken, vaka sayısında ise hala kırmızı kategoride yer alıyor.

Gaziantep’te vakalarda büyük patlama yaşanırken, günlük vaka sayıları 500’e yaklaştı. Vefat sayılarının da korkutan boyutlara ualştığı bildirilirken, aşılama oranının artması ile sevindirdi. Aşı oranında mavi kategoride yer alanGaziantep’te mask eve mesafe uyarıları da arttı. İkinci doz aşıların henüz istenilen seviyede olmaması ve vatandaşların kurallarda gevşemesi nedeniyle vakalarda yeninde artış olduğu bildirildi.

Gaziantep'in toplam vaka sayısı haftalık olarak da 3 bin 500’lere ulaştığı ileri sürüldü. 

Gaziantep, vaka artış oranlarına bakıldığında ise ilk 10 sırada yer almadı.Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bilim kurulu toplantısından sonra tabloyu açıklayarak 4-10 Eylül tarihleri arasında vakanın yükseldiği ilk 10 ili açıkladı. Koca, “Kilis, Erzincan, Malatya, Karabük, Kastamonu, Erzurum, Adıyaman, Kayseri, Tokat, Sinop! Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız” ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz