Gaziantep’e 607 yeni sağlık personeli

Gaziantep’e 607 yeni sağlık personeli
Telgraf Haber Merkezi
6 Nisan 2020 / 23:01

Sağlık Bakanlığının 18 bin sözleşmeli sağlık personeli pozisyonuna yerleştirme sonuçları açıklandı. Gaziantep’e 607 yeni sağlık personeli atandı. 400 hemşire, 77 ATT, 50 ebe ve ile birlikte röntgen teknikeri, laborant, tıbbi sekreter gibi diğer branşlarda da 80 personel göreve başlayacak.

Bütün dünyayı etkileyen ve hızla yayılan korona virüsle mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı, yeni sözleşmeli sağlık personelinin yerleştirmesini yaptı. Türkiye genelinde göreve başlayacak olan 18 bin personelin 607’si Gaziantep’e atandı. Dünyayı kasıp kavuran Pandemik hastalık Kovid-19'dan dolayı, Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/5 atamasıyla Gaziantep’te korona virüse karşı çok daha güçlü şekilde mücadele edilecek. Bu atamada en fazla branşta 400 kişi Hemşire ataması yapılırken, hemşireyi 77 kişi ile ATT takip etti. Röntgen Teknikeri, Laborant, Tıbbi Sekreter gibi diğer branşlarda da 80 kişi yeni sağlık personeli olarak göreve başlayacak.

Korona virüsle mücadele etmek için daha fazla sağlık çalışanı ile mücadele etmek isteyen Sağlık Bakanlığı 18 bin sözleşmeli sağlık personeli pozisyonuna yerleştirme sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, 26 Mart-1 Nisan 2020'de tercihleri alınan KPSS-2020/5 Sağlık Bakanlığının 18 bin sözleşmeli sağlık personeli pozisyonuna yerleştirme işlemleri tamamlandı. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz