Muhalefet, muhalefete yüklendi

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Gaziantep’te muhalefet partilerine yüklendi. Atatürkçü ve sahte solcularla mücadelelerinin devam edeceğini kaydeden Aksakal, “CHP’nin tuzu kuru jakoben bir zümrenin işgali altında” olduğunu söyledi.

Muhalefet, muhalefete yüklendi
Cihat Öztürk
30 Nisan 2019 / 20:55

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Gaziantep’te muhalefet partilerine yüklendi. Atatürkçü ve sahte solcularla mücadelelerinin devam edeceğini kaydeden Aksakal, “CHP’nin tuzu kuru jakoben bir zümrenin işgali altında” olduğunu söyledi.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, bir dizi incelemelerde bulunmak ve il ve ilçe binalarının açılışlarını gerçekleştirmek üzere geldiği Gaziantep’te basın mensuplarıyla buluştu.

Gaziantep’i Türkiye’nin mozaiği olarak değerlendiren Aksakal, yerel seçimlerin umduklarının dışında gerçekleştiğini belirtti. Yüksek seçim kurulunun mülkün temeline zarar verdiğini söyleyen Aksakal, sahte Atatürkçü ve sahte solcularla mücadelelerinin devam edeceğini ifade etti.

GAZİANTEP TÜRKİYE’NİN MOZAİĞİ

31 Mart Yerel seçimlerinin ardından ilk ziyaretini Gaziantep’e gerçekleştirdiğini söyleyen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Gaziantep Demokratik Sol Parti’nin yerel seçim sürecinde stratejik olarak önem verdiğimiz ildir. Zira bir Zeugma misali Türkiye mozaiği olarak gördüğümüz Gaziantep Milli birliğimiz ve toplumsal bütünlüğümüzün vücut bulduğu kentlerimizin başında gelmektedir. Gaziantep’in ekonomik, sosyal ve kültürel yapısını en iyi bilen burayla özdeşleşmiş ve Gaziantep halkının ortak paydası olarak gördüğümüz bir değerli siyasetçi olarak Celal Doğan’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığı için partimize olumlu karşılamıştık ve DSP adayı olarak göstermiştik ancak yerel seçim sonuçları umduğumuzun dışında gerçekleşti. Gaziantep halkı Sayın Fatma Şahin’e görev verdi, kendilerini demokrasiye olan bağlılığımızın gereği olarak elbette ki tebrik ediyorum” dedi.

 SEÇİMLER DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZ UNSURU

Türkiye’nin buğum içinde bulunduğu sosyal, ekonomik, hukuksal ve siyasi manzarasının geleceğe dair umut vermekten uzak olduğunu kaydeden Aksakal, “Özellikle yerel seçimler sonrasında yaşadığımız ve bugün olmuş hala sonuçlandırılamayan bu süreç ve manzara karşısında ellerini ovuşturarak küresel güçlerin yardakçılarının ihanet içinde ki davranışları bizleri endişelendirmektedir. Yüksek seçim kurulu toplumun hukuka ve adalete olan inancını örselenmesine sebebiyet verecek bir yöntem tarzı ortaya koymakla esasen mülkün temeline zarar vermektedir. Seçimler demokrasinin vazgeçilmez unsuru ise özgür ve dürüst seçimleri hayata geçirmek toplumun tercihlerini ortaya koyduğu sandıklar konusunda içinin rahat olduğunu sağlamak da bu tanıma görevlendirilmiş YSK’nın sorumluluğundadır.

Duruma göre vazife çıkarıp kurgulanan sistemin tesisine hukuk misyonunu kullanarak bir oldu bitti anlayışıyla hizmet etmek 100 yıllık Cumhuriyet geçmişimize demokrasiye ve hukuka olan inancımıza dahası bu değerleri bizlere kazandıran başta büyük önde Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimize karşı yapılmış en büyük hakkaniyetsizlik olarak görülmelidir. Topraklarımız üzerinde hesapları olanların bu hevesleri geçmişte olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Milletçe kararlı ve dik duruşumuzdan asla taviz veremeyiz. Bu noktada her türlü sosyo-ekonomik politikamız bir kenara konulur ve vatanımızı korumak için bir arada oluruz. Bu yüzden önce vatan diyoruz” dedi.

SAHTE SOLCULARLA MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Ak parti Genel başkanı ve başkan olduğu süreçte küresel sistemin bölge üzerinde ki çalışmalarına yönelik desteğini ve işbirliğini övünerek savunan Sayın Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduktan sonra işin esasına vakıf olmaya başladığını sözde Kürdistan yapılanmasını dayatanlara yönelik ılımlı yaklaşımını yeniden gözden geçirmek zorunda kaldığını gözlemlediklerini aktaran Aksakal, “Ancak 2002’de iktidara geldikleri dönemde Ak Parti’yi iktidarda tutma görevi verilen başta kendilerini yeni CHP olarak belirleyen ana muhalefet partisi ve ayrılıkçı terör örgütünün teorik destekçisi HDP olmak üzere çeşitli siyasal yapılanmalar ile bazı sivil toplum kuruluşları kurgulanmış olan projenin sekteye uğramaması için her türlü gayreti bugünde göstermeye devam ediyor. Güneydoğu bölgemizde planlanan yeni devlet yapılanması senaryosunda üzerine rol biçilen sözde Atatürkçü solcu yapılar kendileri dışında hiçbir partinin siyaset arenasında yer almasına tahammül edemedikleri gibi her türlü iftira kampanyası ve aldı yönetimiyle toplumu biçimlendirme gayreti içindedirler.  Bülent Ecevit’in Demokratil Sol Partiyi kurduğu günden bu yana yani 33 yıldır aynı tür saldırılara artık alıştık ve ciddiyete almıyoruz ama iyi bilinmelidir ki vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne kastedenlerle emperyalist politikaların emir eri olmuş yapılarla şahsi, siyasi ikbal dışında hiçbir amaç gütmeyen sahte Atatürkçülerle ve sahte solcularla da mücadelemiz hiç eksilmeden devam edecektir” dedi.

TÜRK MİLLETİ BUNLARDAN KURTULMALI

17 yılda AKP iktidarının yanlışlarını kendi yanlışlarıyla beslemekten başka hiçbir varlık gösteremeyen yeni CHP’nin hamasi vaatler ve söylemlerle bir senek olabileceğine artık toplumunda inanmadığını açıklayan Aksakal, “Tuzu kuru jakoben bir zümrenin işgali altında ki bu partinin bugün ki yapısı kökleri Kuvayi Milliye dayanan ve boynunda padişahın idam fermanıyla Kurtuluş Savaşımızı yöneten Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partiyle uzaktan yakından bir benzerliği de kalmamıştır. Türk milleti öncelikle bunlardan kurtulmalıdır” dedi.

DSP ÇALIŞANLARI, HAK MÜCADELESİNDEN DOĞDU

Bugün 1 Mayıs işçinin ve emekçinin bayramı olduğunu ifade eden DSP Genel Başkanı, “Alın teriyle geçimini sağlamak zorunda olan ve her damlasının sömürüldüğü insanlarımızın emeğini yok sayanların tahakkümünde bir dünyada yaşıyoruz. 7 yıldızlı saltanatlarını iktidar olanaklarıyla besleyen sözde sendika yöneticileri elinde birer oyuncak haline getirilmiş emekçi kesimin bugüne kadar sahip olduğu hakların her birinde Demokratik Sol Partinin imzası vardır. DSP çalışanların hak mücadelesinden doğmuş ve bu yolda mücadelesini en küçük bir zafiyet göstermeksizin kararlılıkla sürdürmektedir ve sürdürecektir.  Bu vesile ile de tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyorum ve yaşasın 1 Mayıs diyorum” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz