Gaziantep FK’dan iki transfer

Gaziantep Futbol Kulübü Abdulkerim Çakar ve Berkan Küpelikılınç ile sözleşme imzaladı. İki genç futbolcu da Gaziantep FK Başkanı Cevdet Akınal’ın da katıldığı törenle kendilerini Gaziantep FK’lı yapan sözleşmeye imza attılar.

Gaziantep FK’dan iki transfer
Okan Çelik
11 Ağustos 2022 / 16:54

 Abdulkerim Çakar kimdir?

 

14 Nisan 2001 yılında Almanya’nın Germersheim şehrinde dünyaya gelen Abdulkerim, Kaiserslautern Altyapısında başladı. Son olarak kiralık olarak Portekiz 2. Lig temsilcilerinden Academico forması giydi. Hücum hattının her bölgesinde forma giyen Abdulkerim, kariyerinde 78 resmi müsabakaya çıkarken 30 gol atıp 4 kez de asist yapma başarısı gösterdi. Almanya Milli Takımı’nın alt yaş kategorilerinde de 14 kez forma giyen genç yıldız adayı, 2 kez de gol atma başarısı gösterdi. Her iki ayağını da kullanan ve yüksek hızıyla dikkat çeken Abdulkerim, önümüzdeki üç yıl boyunca armamızın başarısı için ter dökecek.

 

Berkan Küpelikılınç kimdir?

14 Ocak 2003 yılında Almanya’nın Frankfurt kentinde dünyaya gelen Berkan, futbola Frankfurt alt yapısında başladı. 1.72 cm boyundaki genç futbolcu, sağ bek mevkisinde forma giyiyor. Çalışkanlığı ve oyun tekniğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran genç futbolcu, 29 resmi karşılaşmaya çıkarken 2 gol atıp 2 kez de asist yapma başarısı gösterdi. 19 yaşındaki yıldız adayı önümüzdeki dört yıl boyunca armamızın başarısı için ter dökecek. 


Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz