Gaziantep FK’da korona virüs alarmı

Gaziantep Futbol Kulübü’nde geçen hafta yapılan Covid-19 test sonuçlarının ardından bir personelde vakanın görülmesi üzerine antrenmanlar iptal edildi.

Gaziantep FK’da korona virüs alarmı
Sedat Torun
1 Haziran 2020 / 07:16

Gaziantep Futbol Kulübü’nde geçen hafta yapılan Covid-19 test sonuçlarının ardından bir personelde vakanın görülmesi üzerine antrenmanlar iptal edildi. Kırmızı siyahlılar Salı gününe kadar çalışmalara ara verirken, yapılacak testlerin ardından takım yol haritasını yeniden çizecek.

12 Haziran’da başlayacak olan Süper Lig öncesinde hazırlıklarını sürdüren Gaziantep Futbol Kulübü’nde ikinci Covid-19 testinde bir personelin testinin pozitif çıkması tüm planları alt üst etti. Takım 6 günden bu yana antrenman yapamazken Salı günü yeniden Covid-19 testi yapılacak.

TEDBİRLİ AMAÇLI ANTRENMANLAR İPTAL

Kırmızı siyahlı takım personellerinden birinde testin pozitif çıkması tüm antrenmanları iptal ettirdi. Teknik direktör Sumudica, Salı günü yapılacak test sonuçlarının ardından takımı yeniden toplayacak. Her hangi bir vaka görülmemesi halinde Gaziantep Futbol Kulübü çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek.

SEZON GELECEK HAFTA BAŞLIYOR

Uzun bir aranın ardından toplanan kırmızı siyahlılar yaklaşık iki haftadır kendi tesislerinde çalışmalarını sürdürüyordu. İlk yapılan testlerin tamamımın negatif çıkması sonucu takım antrenman yapıyordu. TFF’nin 12 Haziran’da ligleri kesin olarak başlatacak olması kırmızı siyahlı takım da tempoyu da artırmıştı. Geçen haftaki korona vakası ise takımdaki planları alt üst etti. Şimdi gözler Salı günü yapılacak olan test sonuçlarına çevrildi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz