Gaziantep FK için destek istediler

Gaziantep Futbol Kulübü'nün başkanı Mehmet Büyükekşi, sezon sonunda başkanlığı bırakacağını açıkladı ve takıma destek çağrısında bulundu.

Gaziantep FK için destek istediler
Telgraf Spor Servisi
20 Kasım 2020 / 07:54

Gaziantep Futbol Kulübü'nün başkanı Mehmet Büyükekşi, sezon sonunda başkanlığı bırakacağını açıkladı ve takıma destek çağrısında bulundu. 

Büyükekşi, “Finansal anlamda ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Herkesten karınca kararınca destek vermesini bekliyoruz” açıklamasında bulundu. Gaziantep Valisi Davut Gül de şu an kulübün 130 milyon lira kaynağa ihtiyaç duyduğunu kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise bugüne kadar kulübün menfaati için ellerinden geleni yaptıklarını, bundan sonraki süreçte de bu yönde çalışmaya devam edeceklerini aktardı.

Gaziantep Valisi Davut Gül başkanlığında gerçekleştirilen telekonferans toplantısına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep F.K Onursal Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Hilmi Teymur, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Gaziantep OSB Başkanı ve çok sayıda gazeteci katıldı.

BÜYÜKEKŞİ "GİDERLER ARTIYOR"

Gaziantep F.K Başkanı Mehmet Büyükekşi, " Korona virüs nedeniyle kulübümüz finansal sıkıntılar yaşıyor. Karşılaşmaların seyircisiz oynanması nedeniyle maç bileti ve kombine satışı olmuyor. Yayın gelirlerinde de döviz kurundan baktığımızda önemli bir gerileme söz konusu. Kulüplerin önemli giderleri döviz üzerinden çünkü oyuncuların maaşları ve menajer giderleri döviz üzerinden. Şu an gelirler, döviz bazında geçen seneye göre yaklaşık yüzde 40 aşağıda. Giderler ise döviz kurlarından dolayı arttı. Geçen sene gelir 18'e bölünürken bu sene 21'e bölünecek " dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz