Gaziantep Emniyetine tam not

Gaziantep Emniyetine tam not
Okan Çelik
13 Ağustos 2020 / 07:51

Korona virüs salgını sürecinde Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı denetimlerle kural tanımayanlara ceza yağdırırdı. İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve ekibi korona virüs denetimlerinin yanı sıra asayiş ve uyuşturucuyla mücadeledeki uygulamaları ile de büyük başarıya imza attı.

Türkiye’de en fazla korona virüs cezasının kesildiği kentte İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, salgın süreci boyunca asla taviz vermedi. Dün de bin 528 kişiye sosyal mesafe ve maske ihlali, cezası kesen emniyet güçleri, bir günde bin 107 iş yerini denetledi. Korona virüs yasaklarına karşı özverili çalışmaları ile takdir toplayan Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü asayiş ve trafik uygulamaları ile de şehrin nefes almasını sağladı. Her gün onlarca şüpheliyi yakalayan emniyet personeli dün de suçlulara nefes aldırmadı. Kafeler başta olmak üzere birçok iş yerine korona virüs denetimleri yapan emniyet trafik denetimlerine de devam etti. Dün 4 bin 750 araç denetlenirken, 700 sürücüye ceza kesildi. Dilenci operasyonlarında da çok sayıda çocuk ve ailesine cezalar kesildi. Emniyet yaptığı operasyonlarla hem korona virüsle mücadelede, hem de şehrin güvenliği açısından büyük başarıya imza attı.

Dün yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler de veren Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü, “Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu cadde ve kavşaklarda yapılan denetimlerde; Kendilerini ve vatandaşlarımızı zor durumda bırakarak dilenen/çalışan 5 çocuk tespit edilmiş, 2 çocuk ilk defa tespit edildiği için ailesine bilgilendirme tutanağı tanzim edilmiş ayrıca, 3 çocuk daha önceden tespit edildiği için ailesine Kabahatler Kanunundan (32.madde) idari işlem yapılmıştır. 6 sürücüye alkollü olarak araç kullanmaktan, 21 sürücüye ve araç plakasına kırmızı ışık ihlalinden, 228 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 97 aracın tescil plakasına hatalı park etmekten, 26 motosiklet sürücüsüne çeşitli maddelerden, 83 sürücüye ve araç plakasına seyir halinde cep telefonu kullanmaktan, 33 araç sürücüsüne ve plakasına trafik işaret levhalarına uymamaktan, 6 sürücüye sürekli korna çalarak gürültü kirliliği yapmaktan, 200 sürücüye diğer trafik kurallarını ihlal etmekten, toplamda 700 sürücü, yolcu ve araç plakasına işlem yapılmış, 64 araç trafikten men edilmiş, 6 sürücü belgesine el konulmuştur” denildi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz