Gaziantep CHP’de kavga büyüyor

İl Başkanlığı görevinden alınan Hayri Sucu ve bazı partililer, milletvekili Bayram Yılmazkaya’ya çok sert tepki gösterdi. Yılmazkaya’yı hadsizlikle suçlayan Sucu, sosyal medya hesabı üzerinden ‘Sizi başkan seçtiğimzi için özür dileriz’ paylaşımı yaptı.

Gaziantep CHP’de kavga büyüyor
Okan Çelik
13 Kasım 2020 / 07:43

CHP’de İl Başkanlığı görevinden alınan Hayri Sucu ve bazı partililer, milletvekili Bayram Yılmazkaya’ya çok sert tepki gösterdi. Yılmazkaya’yı hadsizlikle suçlayan Sucu, sosyal medya hesabı üzerinden ‘Sizi başkan seçtiğimzi için özür dileriz’ paylaşımı yaptı.

CHP Gaziantep milletvekili Bayram Yılmazkaya’nın önceki gün, “Toplumda saygın gören kişilik, vizyon sahibi insanların elini taşın altına koyabilmesi için İl ve İlçe Yönetimleri geçici süreliğine askıya alındığı tarafımıza yapılan açıklamada belirtildi” açıklamaları parti içerisinde büyük tepkiye neden oldu. Görevden alınan Hayri Sucu ve bazı partililer, sosyal medya hesabı üzerinden Yılmazkaya’yı adeta yaylım ateşine tuttu. Sucu,  sosyal medya hesabında yayınladığı bir mesaj ile Milletvekili Bayram Yılmazkaya'yı hedef alarak, onu hadsizlikle suçladı. Sucu, Yılmazkaya'ya, "Sizi vekil seçtirdiğimiz için özür dileriz" dedi. Sucu, “Asıl biz; sizin gibi hadsizce insanları soyadına göre değerlendiren,aşağılayan,hor görebilen ve bu hakkı sadece vekil olduğu için kendinde bulabilen bir insanın ,VEKİL olabilmesi için destek verdiğimiz ve bu yolda sizinle yürüdüğümüz için özür dileriz"paylaşımı yaptı.

İşte Sucu ve bazı partililerin sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları ortak paylaşım:

“Sayın vekilim BAYRAM YILMAZKAYA özellikle milletvekilliği ünvanınızı doktorluk ünvanınızdan önde tutarak sözlerime başlıyorum. Unutmayınız ki sizin gibi partimize mensup olan,eski milletvekilimiz ve partimize emeği geçmiş olan babanızın,VEKİLLİK dışında herhangi bir ünvanı yoktu. Bugünkü yerel gazetelerde ve sosyal medyadaki açıklamalarınız üzerine sizin yaptığınız saygısızlığı göz ardı ederek hala size SAYIN diye hitap ediyorum;sizin haddinize mi düşmüş bizim çapımızı,vizyonumuzu,eğitimimizi değerlendirmek hor görmek?! Gelecek seçimlerde yerinizi garanti altına almak için il ve ilçe yönetimlerimizle uğraşacağınıza,insanların çapıyla,eğitimiyle,vizyonuyla ilgili söylemlerde bulunacağınıza, sizin kendi vizyonunuzu ve çapınızı belirlediğini düşündüğünüz eğitim branşınız olan HEKİMLİK görevinizi icra ederek,covid vaka sayısı gittikçe artan vekili bulunduğunuz şehrimizde hizmet etmenizi beklerdik. Hor gördüğün biz yönetim üyeleri, sizin ve babanız gibi milletvekili maaşı almadan partimize çocuklarımızın nafakalarını harcayarak destek olup emek verdik. Kuracağınız yeni yapıda parti yönetimine mensup olabilmek için” belli başlı aile çocukları” diye bir öncelik olduğunu bilmiyorduk. Partimiz için bunca yıldır şehrimizde özveri ile çalışmış insanların emeklerini yok saymak ve onur kırıcı sözler söylemek özellikle sizin gibi vizyon sahibi bir insana yakışmadı. Çağımızın en büyük hastalığına üzülerek belirtiyorum ki sizi de bulunduğunuz konum getirmiş. Unutmayın ki “yetersiz,vizyonsuz,çapsız” olarak değerlendirdiğiniz bu tabana seçimlerde ihtiyacınız olacak. Yazık siz bu yolda kişiliğinizden ödün vermiş beraber yürüdüğünüz aynı partide, aynı görüşe mensup olduğunuz arkadaşlarınızı saygısızca isim vermeden aşağılamışsınız. Sizden özür beklemiyoruz. Asıl biz; sizin gibi hadsizce insanları soyadına göre değerlendiren,aşağılayan,hor görebilen ve bu hakkı sadece vekil olduğu için kendinde bulabilen bir insanın ,VEKİL olabilmesi için destek verdiğimiz ve bu yolda sizinle yürüdüğümüz için özür dileriz."

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz