Gaziantep Basketbol öğrencilerle buluştu

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Gaziantep Basketbol'un oyuncuları, öğrencilerle buluştu.

Gaziantep Basketbol öğrencilerle buluştu
Sedat Torun
24 Nisan 2019 / 20:15

Gaziantep Basketbol Genel Menajeri Boray Dai, takım kaptanı Can Uğur Öğüt, oyuncular Shaquielle McKissic, Stevan Jelovac, Fuat Şimşek Ortaokulu'na geldi.

Halk oyunu gösterisiyle karşılanan ekip, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Genel menajer Boray Dai, burada yaptığı konuşmada, takımın başarısındaki payın sahiplerinden olan öğrencilere verdikleri destek için teşekkür etti.

“BU OKULUN KIMETİNİ BİLİN”

Gaziantep’te birçok okullarda panellere gittiklerini söyleyen Boray Dai, “Gerçekten harika bir okulunuz var. Bizler birçok özel ve devlet okullarında böyle panellere katılıyoruz. Ama sizin okul gerçekten muhteşem. Buranın kıymetini iyi bilin.. Burada eğitiminize mutlaka çok önem verin” diye konuştu.   

“LİGİ İYİ BİR YERDE BİTİRECEĞİZ”

Gaziantep'in Süper Lig'de yer alan 15 takımdan biri olduğunu ifade eden Dai, "Türkiye'de 81 ilden sadece 8'inin bu ligde takımı var ve bunlardan birisi de Gaziantep. Şu anda ligde dördüncü sıradayız. Üç maçımız kaldı. Sizlerin de desteğiyle bu maçlarımızı kazanıp, ligi en güzel şekilde bitirmek istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu. Daha sonra oyuncular, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

“GAZİANTEP ÇOK SEVDİĞİM BİR ŞEHİR”

Takım kaptanı Can Uğur Öğüt, öğrencilerin transfer teklifi gelmesine rağmen Gaziantep'te kalmasının nedeniyle ilgili sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Gaziantep'e geldiğimden beri bu takımın yeri bende farklı olmuştur. Maddiyatı bir kenara bırakıp, maneviyatın daha önemli olduğunu düşünüyorum. Burada çalışan insanları çok seviyorum. Şehri çok seviyorum. Bu yüzden bir gönül bağımız oldu. Herkes çok çalışkan, işini çok iyi yapıyor ve başarı gelince de herkes mutlu olduğu için ben çok mutlu oluyorum. O yüzden maneviyat benim çok daha önemli."

“BURANIN TARAFTARI MUHTEŞEM”

Takımın başarılı oyuncularından Stevan Jelovac ise Türkiye de çok iyi bir taraftar grubunu olduğunu söyledi. Stevan Jelovac, “Birçok ülkede taraftar sadece maçlara gelir ve gider. Burada bambaşka taraftar grupları var ve takımın her şeyiyle ilgileniyorlar. Buda takıma olumlu yansıyor” dedi.

Panel sonrası okulun atölyesini gezen takım oyuncuları öğrencilerle çeşitli oyunlar oynayarak,  öğrencilerin hazırlamış olduğu mini konser ile oldukça keyifli anlar yaşadı. Programda öğrenciler, basketbolcularla fotoğraf çektirdi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz