GAÜN, Enteggre TISA Programı Finale Yaklaşıyor

GAÜN, Enteggre TISA Programı Finale Yaklaşıyor
Telgraf Haber Merkezi
26 Ekim 2020 / 16:44

Birleşmiş Milletler Göç Örgütünün desteklediği, Gaziantep Üniversitesi Target Teknoloji Transfer Ofisi yürütücülüğünde TISA-Tech Based InnovationStartup-Accelator olarak adlandırılan Enteggreİnovasyon ve Teknoloji Tabanlı Girişim Hızlandırma Programı hız kesmeden finale yaklaşıyor.

35 Yaş altındaki Suriyeli Mülteci ve Türk Vatandaşların, teknoloji tabanlı girişim becerileri ve istihdam potansiyeli yüksek inovatif iş fırsatlarınındesteklendiği program boyunca; temel işletme terminolojisi, temel değer teklifi ve iş modeli oluşturma, temel yatırımcı sunumu, Micro-MBA, işmodeli doğrulaması, iş planı geliştirme, yatırımcılara sunum eğitimi, prototipleme, hedef pazar araştırması, fizibilite analizi, ürün tasarımı ve marka konularında eğitimler verilecek olup  iş fikirleri finale hazır hale getirilecek. 

FİNALE SON ADIM

300 Başvuru arasında en iyi 40ının belirlendiğistartup hafta sonu programından seçilen ve eğitim programlarını tamamlayan 6 ekip yatırım yapmaya hazır iş fikirlerini jüriye sunacak. Jüri, iş planısunumlarını değerlendirerek başlangıç sermayesi olarak planlanan 100 bin Türk Liralık yatırım hibesinin verileceği en iyi 2 takımı seçecek. Hibe, seçilen takımların şirket kurulumları ve şirketlerinin yasal prosedürlerinin tamamlanmasından sonra takımların şirket hesaplarına aktarılacak.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz