Galatasaray’da Transfer Corona Virüs Engeline Takıldı

Galatasaray’da Transfer Corona Virüs Engeline Takıldı
Telgraf Spor Servisi
1 Nisan 2020 / 19:00

Galatasaray’da Transfer Corona Virüs Engeline Takıldı

Gelecek senenin transfer çalışmalarına daha 2020 yılı başında başlayan Galatasaray bu sezon sonu Milan ile sözleşmesi bitecek Giacomo Bonaventura’nın menajeriyle sezon sonunda yapılması planlana transfer görüşmesi corono virüs salgını nedeniyle iptal olduğu açıklandı.

Galatasaray’ın Tüm Planları Bozuldu

Yeni sezonda daha planlı bir şekilde hareket etmek isteyen Galatasaray yönetiminin önüne bu kez de Corona virüs engeli çıktı. Geçtiğimiz yıllarda transfere çok geç kalındığı yönünde ki eleştiriler üzerine bu sene daha sezon bitmeden sözleşmesi bitecek oyuncularla anlaşmak isteyen Galatasaray yönetimi ilk hamlesini İtalyan oyuncu Giacomo Bonaventura ile yapmıştı. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan İtalyan yıldız oyuncunun menajeri ile Ocak ayında bir görüşme yapılmıştı. Bu görüşmede taraflar oldukça büyük bir yol kat edip sezon kapanır kapanmaz İtalya’da bir araya gelerek transferi noktalamak için görüşme yapılacaktı.

Fakat corono virüs nedeniyle liglere ara verilmesi ile Galatasaray’ın tüm planları alt üst oldu. İtalyan yıldızın menajeri ile Haziran ayında yapılacak görüşme iptal olurken Galatasaray yönetimi liglerin kaderi belli olmadan şimdilik tüm iç ve dış transfer çalışmalarını rafa kaldırma kararı aldığı belirtiliyor.

Galatasaray takımı gelecek sezon için maaş bütçesinde yüzde 40’a yakın bir tasarruf sağlamayı planlıyor. Bu tasarruf oyuncuların maaşlarında yapılacak yüzde 30’luk kesinti ve yüksek ücret alan bazı oyuncularla yolların ayrılması ile gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin de böyle bir yola başvurması oldukça muhtemel görünüyor.

Yeni Hamle Virüs Salgını Hafifledikten Sonra Yapılacak

Galatasaray yönetimi yeni sezon ile ilgili tüm planlamasını virüsün hafiflemeye başladığı tarihten itibaren yapmaya başlayacak. Tüm planlarını liglerin tekrar başlamasına göre yapan Galatasaray İtalyan oyuncu Giacomo Bonaventura defterini de tam anlamıyla kapatmış değil. İtalya ve Türkiye’de salgının azalması ile birlikte oyuncunun menajeri ile tekrar irtibata geçileceği ve anlaşmanın sağlanacağı ön görülüyor. Fakat ligler iptal edilirse işler diğer takımlar için olduğu gibi Galatasaray içinde oldukça zor bir hale geleceği tahmin ediliyor.

Federasyon Kararı Bekleniyor

Takımların en büyük gelir kalemleri olan yayın geliri ve maç günü hasılatlarının bir anda kesilmesi ile birlikte çok büyük bir ödeme zorluğu yaşanıyor. Kulüpler futbolcuların transfer taksitlerini ödemekte zorlandıklarını ifade ederken Federasyonun maaş indirimi konusunda kararını bekliyor. Başta 4 büyükler olmak üzere önümüzde ki dönemde tüm Süper lig takımlarının oyuncuların da maaş indirim talebinde bulunacağını kabul etmeyenlerle ise yolların ayrılacağı düşünülüyor.

Yayıncı kuruluş bir süre daha bekledikten sonra bu sene için yaptığı ödemeleri geri isteyebileceği ya da gelecek senenin ücretin den kesinti yapabileceği de iddialar arasında yer alıyor. Türkiye Süper ligi başta olmak üzere liglerin başlaması ile ilgili en güncel ve doğru bilgilere 1xbet arayıcılığı ile en hızlı şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz