Futbolcuların maaşı ne olacak?

Birçok Avrupa takımlarında bu konuda adımlar atılırken Gaziantep FK’da durum belirsizliğini koruyor.

Futbolcuların maaşı ne olacak?
Sedat Torun
1 Nisan 2020 / 22:02

Koronavirüs nedeniyle liglere verilen arada en çok merak edilen konular arasında futbolcuların maaşlarının ne olacağı konuşulmaya başlanıldı. Birçok Avrupa takımlarında bu konuda adımlar atılırken Gaziantep FK’da durum belirsizliğini koruyor. Kulüp Başkanı Mehmet Büyükeşki, oyuncuların maaşlarında indirime gidip gidilmeyeceğiyle ilgili olarak “Oyuncularımızla şu anda maaş indirimi ile ilgili bir konuyu konuşmadık” dedi.

Koronavirüs nedeniyle liglerin ertelenmesiyle birlikte Avrupa'daki kulüplerin oyuncu sözleşmelerinde indirime gitmesini değerlendiren Büyükekşi, “Biz oyuncularımızla şu anda maaş indirimi ile ilgili bir konuyu konuşmadık. Bunun konuşmasını da yapmıyoruz” diye konuştu.

SÖZLEŞMELER UEFA KARARINA GÖRE  ŞEKİLLENECEK    

Mayıs ayında bitecek futbolcu sözleşmeleri için de Büyükekşi, “Mayıs ayında sona erecek futbolcu sözleşmeleriyle ilgili olarak şunun altını çizmek gerekiyor; bu durum tek başına Gaziantep Futbol Kulübü'nün bir sorumluluğu değil. Hem Avrupa'da, hem de Türkiye'de oynayan ve sözleşmeleri Mayıs ayında bitecek oyuncular hakkında karar alınacak. Bu karar da UEFA'nın alacağı kararla aynı olacak. Bizim tahminimiz ligler ne zamana kadar oynanacaksa sözleşmeler de o tarihe kadar uzatılacak” şeklinde konuştu.

“EVDEKAL ÇAĞRISINI UYGULUYORUZ”

Futbolcuların bireysel olarak çalışmalarını sürdüğünü dile getiren başkan Büyükekşi, “Oyuncularımız şu anda ede ve 'evde kal' kampanyasına uyuyorlar. Antrenmanlarını evde münferit olarak gerçekleştiriyorlar. Evleri müsait olmayan oyuncularımıza ise saat 09.00 ile 17.00 arasında tesislerimizi açtık ve yine münferit olarak antrenmanlarını gerçekleştiriyorlar. Bizim için şu anda en önemli konu futbolcularımızın sağlık durumu. Sağlık durumlarında da şu an herhangi bir sıkıntı da yok. Hepsi gayet iyi durumda” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz