Fatma Şahin açıkladı: 4 milyon kişi ziyaret etti

Fatma Şahin açıkladı: 4 milyon kişi ziyaret etti
Telgraf Haber Merkezi
7 Eylül 2019 / 17:05

Hafta Sonu programında Hakan Çelik'in konuğu olan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, turizmin kentler açısından itici kuvvet olduğunu hatırlatarak, özellikle yabancı turistlerin aynı lokasyonları dolaşmaktan sıkıldıklarını belirtti. Şahin, Anadolu'nun turizm açısından büyük bir potansiyel taşıdığını ve keşfedilmeyi beklediğini dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı  Şahin, "Biz "Gaziantep'e gelme zamanı" dediğimizde bize beklentimizi sordular. 1 milyon kişi beklediğimizi söylediğimizi söylediğimizde de "1 saat ileride büyük bir kaos yaşanırken, bunlar 1 milyon kişi bekliyor. " yorumları yapıldı. Sadece hayvanat bahçemizin ziyaret edilme sayısı yıllık 4 milyon. Hedefimiz bunun 2-3 katına çıkabilmek." dedi.

Gaziantep'in, Avrupa'nın en büyük 2. dünyada ise en büyük 3. hayvanat bahçesine sahip olduğunu dile getiren Şahin, Hayvanat bahçesinde türler için doğal yaşam alanları olduğunu belirtti. Ayrıca yaklaşık 70 türün bir arada yaşadığı bir safari parkı da hayvanat bahçesine eklediklerini belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı doğal önceki yıllarda gelen ziyaretçiler için bile bir çok yeniliğin olduğunu dile getirdi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz