Fadıloğlu'nun hayali

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, sembol haline gelebilecek büyük ve donanımlı bir kütüphaneyi Gaziantep’e kazandırmak istediklerini söyledi.

Fadıloğlu'nun hayali
Okan Çelik
10 Mart 2020 / 19:55

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, sembol haline gelebilecek büyük ve donanımlı bir kütüphaneyi Gaziantep’e kazandırmak istediklerini söyledi. Fadıloğlu, “Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'ni gezdim ve çok etkilendim.  Kente bir kütüphane kazandırmak için çalışmalara başlayacağız ve 15 bin metrekare alanda kütüphane yapacağız” dedi.

Başkan Rıdvan Fadıloğlu, gazetecilerle buluşarak Şehitkamil Sanat Merkezi ile ilçede yapılan diğer sanat yatırımları hakkında bilgi verdi. Eğitime büyük önem verdiklerine dikkat çeken Fadıloğlu, ‘Birçok çalışmaları yürütüyoruz.  Ak Parti iktidarında da birçok hizmet yapıldı. Belki bazıları hiçbir şey yapılmadı diyebilir. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’ni gidip görsünler. Ben çok etkilendim ve başkan yardımcılarımızla görüştüm. Diğer yatırımlar bir yana, biz büyük bir kütüphane yaptırmalıyız dedi. Kente kütüphane kazandırmak istiyoruz. Kente bir kütüphane kazandırmak için çalışmalara başlayacağız ve 15 bin metrekare alanda kütüphane yapacağız” dedi.

Şehitkamil Sanat Merkezi’nin Gaziantep'in kültür sanat hayatına yeni bir renk kattığını vurgulayan Fadıloğlu, toplam 14 bin 600 metrekare kapalı alana sahip olan ŞSM‘nin içerisinde 400 kişilik konser salonu, sanat galerisi, VİP salonu, 7 adet musiki eğitim salonu, 120 metrekare prova salonu, 3 adet kulis, 4 adet el sanatları atölyesi, 7 adet müzik aletleri depolama alanı, 5 adet idari büro, 240 kişilik açık amfi, fuaye alanı, bin 700 metrekare teras, açık sergi alanları, kütüphane, E-Kütüphane, kafeterya ve 250 araçlık kapalı otoparkın bulunduğunu açıkladı. ŞSM ve diğer sanat yatırımları ile sanatsal etkinlikleri arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bu yatırımları yaparken ana gayemiz yaklaşık 2 buçuk milyonluk nüfusumuzu ve kentimize gelen 60 bini aşkı öğrenciyi sanatsal, kültürel ve sosyal etkinliklerle buluşturmaktır. Bu, bizim boynumuzun borcudur ve bu nedenle sanat yatırımları yapıyoruz. ŞSM’deki ileriye dönük asıl amacımız da burada 365 gün program belirleyip insanlarımızın buradan her gün faydalanmasını istiyoruz” dedi.

İlçede büyük ve donanımlı bir kütüphane yapmak istediklerine değinen Fadıloğlu, ilçenin her noktasında sanat yatırımları yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz