En Uygun Uçak Bileti Fırsatları

Uçak bileti, seyahat planlamalarının en çok bütçe ayrılması gereken kısmıdır. Uçak bileti fiyatlarının pahalı olması sebebiyle birçok kişi seyahat planını ertelemek durumun kalabiliyor.

En Uygun Uçak Bileti Fırsatları
Telgraf Haber Merkezi
25 Ekim 2019 / 08:58

Uçak bileti, seyahat planlamalarının en çok bütçe ayrılması gereken kısmıdır. Uçak bileti fiyatlarının pahalı olması sebebiyle birçok kişi seyahat planını ertelemek durumun kalabiliyor. Bu sebeple en uygun uçak bileti  ile seyahat edebilmek seyahat tutkunları için büyük bir önem taşır. Peki, en uygun uçak bileti ne zaman alınır? Uçak seyahatini tercih eden kişiler uçak bileti satın alırken nelere dikkat etmelidir? Misafirlerinin ekonomik ve konforlu bir yolculuk yapmasını önemseyen Pegasus, senenin belirli dönemlerinde uçak bileti kampanyalarıyla dikkat çekiyor. Bu kampanyalardan haberdar olmak için ne yapmalı? Kimler bu kampanyalardan faydalanabilir? İşte, uçak seyahatini tercih edenlerin en çok merak ettiği sorular ve yanıtları…

En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

En uygun uçak biletine sahip olabilmek için biletin alınacağı gün, saat ve konum gibi detaylara dikkat etmek gerekir. Dünyayı keşfetmek için uçak seyahati gerçekleştirenler, ucuz uçak bileti bulabildikleri ülke ve şehirlere seyahat etmelidir. Uçak seyahatleri, karayoluyla gerçekleştirilen seyahatlere göre daha pahalıdır. Uçuş yapacak olan misafirlerin, seyahat için talep görmeyen sezonları tercih etmeleri daha ucuza seyahat etmeleri için önemlidir. Yaz mevsiminde yapılan uçuşlarda, rağbet fazla olduğu için uçak bileti fiyatları da fazladır. Havayolu firmaları, uçak bileti fiyatlarını talep durumuna göre belirler. Yaz mevsiminin başında ya da sonunda daha ucuz uçak bileti satın almak mümkün. Örneğin; Haziran’ın ilk haftası ve Ağustos’un sonuna doğru satın alınan uçak biletleri; Haziran’ın sonu ve Ağustos’un başında satın alınan biletlere kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Büyük bir talep gören yaz mevsiminden sonra gelen sonbaharda, bilet fiyatlarının daha da düştüğü görülür.Uygun uçak bileti satın almak isteyenler, bileti satın aldığı saate de dikkat etmeli. Düşük talep sebebiyle geç saatler için satın alınan biletler, erken saatli uçak biletlerine göre daha ucuzdur. Günün erken saatlerinde ve ara saatlerinde seyahat talebi fazla olduğundan bilet fiyatları da yüksektir. Gece seyahati herkes tarafından tercih edilmediği için bu durum uçak bileti fiyatlarına da yansır.

Pegasus’un En Uygun Uçuş Paketlerini Kaçırma!

Pegasus’ta seyahat etmek isteyen herkesin ihtiyaç ve bütçesine uygun uçuş paketi mevcut! Misafirlerine 4 farklı uçuş paketiyle, ihtiyacı kadar ödeme imkânı sunan Pegasus; seyahatine nasıl başlayacağına karar veremeyenlere yardımcı olur. Pegasus’un uçuş paketleri; Süper Eko Paket, Eko Paket, Avantaj Paket ve Business Flex Paket’ten oluşur. Sadece dış hat uçuşlarında tercih edilebilen Süper Eko Paket, yalnızca Pegasus’un internet sitesinden satın alınabilir. Misafirlerin ihtiyacına uygun ek hizmetlerle şekillendirilebilen bu pakette, 8 kg el bagaj hakkı bulunur.

En uygun fiyata uçuş yapmak isteyenlerin paketi: Eko Paket! Misafirlerin ihtiyacına göre ek hizmetlerle şekillendirilebilen bu Eko Paket, yurt içinde 15 kg, yurt dışında da 20 kg bagaj hakkı sunar. Pegasus’un uygun fiyatlı bilete ek olarak ek hizmetlerden indirimli olarak faydalanma avantajı sunan uçuş paketi ise Avantaj Paket’tir. Misafirlerin daha konforlu seyahat edebilmesi için tüm ek hizmetlere %50’ye varan indirimlerle sahip olmak mümkün. Konforlu ve esnek bir seyahat imkânı sunan uçuş paketi de Business Flex Paket’tir. Pegasus misafirleri %50’ye varan indirimle; koltuk seçimi, ekstra 12 kg el bagajı, bilet değiştirme ve iptal etme gibi ayrıcalıklara sahip olur. Pegasus’un kampanyalarından tüm misafirleri faydalanabilir. Düzenli olarak ucuz uçak bileti fırsatlarından haberdar olmak isteyen Pegasus misafirleri, Pegasus’un e-bültenine abone olarak fırsat ve indirimleri takip edebilir, istedikleri zaman ucuza seyahat edebilirler.

Not: Lütfen Pegasus uçuş paket bilgilerinin güncelliğini https://www.flypgs.com adresinden kontrol etmeyi unutmayınız.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz