Ele ele ekonomik özgürlüğe

Gaziantep’te GİKA Girişimci kadınlar Projesi kapsamında üretici kadınların e-ticaret yapmaları için tablet bilgisayar dağıtıldı.

Ele ele ekonomik özgürlüğe
Telgraf Haber Merkezi
4 Şubat 2020 / 13:24

Bu projle ticarete başlayan kadınlar internet üzerinden ürünlerini pazarlayabilecek. 3 büyük e-ticaret sitesi ile entegre olacak ve kadınlar ürünlerini bu siteler üzerinden de satabilecek. 

Topluma hizmet etmeyi amaç edinmiş uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Rotary 2430 Bölge Federasyonu tarafından, Başkent Üniversitesi, Ankara Çankaya Belediyesi, Mersin Mezitli Belediyesi, Adana Sarıçam Belediyesi ve Kanal B Televizyonu işbirliği ile “El Ele Ekonomik Özgürlüğe” sloganıyla 2018 yılında başlatılan, hedefi evlerinde üretim yapan 18-99 yaş aralığındaki kadınları ekonomik özgürlüklerine kavuşturarak kadının sosyal yaşamdaki gücünü artırmak için onlara e-ticaret yapabilme imkanı kazandırmak olan GİKA Girişimci Kadınlar projesinde, Rotary Vakfı hibe desteğiyle, e-ticaret faaliyetlerinde kullanmaları için temin edilen 1000 adet tablet Eskişehir, Ankara , Antalya  ve Mersin den sonra Gaziantep te de projeye katılan Girişimci Kadınlara törenle dağıtıldı.

Törene Rotary 2430 Bölge Federasyonu Başkanı M. Hakan Karaalioğlu, GİKA Komite Başkanı Levent Çolak, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, TOBB Kadınlar Kurulu Başkanı Ayşen Ahi , GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel katıldı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz