Dünyaca ünlü DİOR markasından Gaziantep'in kutnu kumaşına övgü

Dünyaca ünlü DİOR markasından Gaziantep'in kutnu kumaşına övgü
Cihat Öztürk
28 Haziran 2022 / 12:41

Avrupa'nın en büyük lüks marka grubu olan DİOR, Gaziantep'in geleneksel kutnu kumaşının tanıtımını yaptı. Kutnu Kumaşından övgüyle bahseden dünyaca ünlü marka, paylaşımında kutnu kumaşının tarihselliğine ve podyumlara çıkış hikayesine yer verdi.

Instagram hesabından paylaşım yapan DİOR markası kutnu kumaşından şu sözlerle bahsetti:

Bu kumaşa kutnu denir, Kutnu denilen bu kumaş, Türkiye'nin Güneydoğusundaki İpek Yolu'nda olan Gaziantep menşeilidir. Gaziantep kökenlidir. Bir zamanlar padişahların münhasır koruyucusu olan Osmanlı imparatorluğu zamanında saray kumaşı olarak kullanılmıştır, 16. yüzyıldan kalma kutnu adlı yeni bir kumaşın nasıl Paris'te @MrKimJones tarafından #DiorSummer23 podyumuna çıktığını öğrenin. #DiorSavoir Faire'in muazzam bir örneği, iplikleri kesinlikle sportif bir üst haline gelen inanılmaz derecede zahmetli dokuma saten çizgili kumaştan önce batik boyanmıştı. Bu dokuyu yeniden kesfetmek cok heyecan verici. Videonun tamamını yakında YouTube kanalımızda izleyin.

DİOR markası hakkında:

Avrupa'nın en büyük lüks marka grubu olan DİOR,  LVMH'ye başkanlık eden Fransız iş adamı Bernard Arnault tarafından yönetilen bir Avrupa moda şirketidir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz