DSP 34 yaşında

Demokratik Sol Parti’de 34’üncü yıl coşkusu yaşanıyor.

DSP 34 yaşında
Okan Çelik
15 Kasım 2019 / 10:09

Demokratik Sol Parti’de 34’üncü yıl coşkusu yaşanıyor. DSP İl Başkanı Mehmet Ali Karacan, ‘ideolojiyi “Haktan ve Halktan” aldığı güçle bünyesinde toplayan, Türk siyasi tarihinde silinemeyecek izler bırakan, 56. ve 57. Cumhuriyet hükümetlerini kuran Demokratik Sol Parti 34 yaşında. Bu coşkuyu yaşıyoruz’ dedi.

Partisinin 34. kuruluş yıldönümünde yazılı bir basın açıklaması yapan DSP Gaziantep İl Başkanı Karacan, “Halkın iktidarını gerçekleştirecek tek güç demokratik sol güçtür” dedi.

Karacan, partisinin 34. kuruluş yıldönümünde yazılı bir basın açıklaması yaptı. Partisinin her daim insan hak ve özgürlüklerinden yana olduğunu belirten Karacan, halkın iktidarını gerçekleştirecek tek gücün demokratik sol güç olduğunu ifade etti. Karacan’ın açıklaması şöyle: “Kuruluşunun 34. yılını kutladığımız Demokratik Sol Parti, Atatürk ilkelerine, insan sevgisine, emeğe saygıyı ve dayanışmayı rehber edinmiştir. Partimiz, siyasi yasaklı olmasına rağmen Bülent Ecevit öncülüğünde 34 yıl önce 14 Kasım 1985’te kurulmuştur.

DSP kurulduğundan beri gerçeklerden yana olmuştur. DSP uzlaşmadan dayanışmadan insan hak ve özgürlüklerden bağımsızlıktan yana olmuştur. Ne ezen ne ezilen hakça düzen diyen DSP, haksız kazançla para kazananların değil; işçinin, emekçinin, esnafın, köylünün, sanatkârın, gencin, kadının, işsizin, öğrencinin, emeklinin insan ve insanca yaşam diyenlerin partisi olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Halkın iktidarını gerçekleştirecek tek güç demokratik sol güçtür. Büyük emek ve fedakârlıklarla kurulan DSP’nin 34 yılı kutlu olsun."

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz