Doğru ve güvenilir habere ulaşmak artık çok zor

Doğru ve güvenilir habere ulaşmak artık çok zor
Telgraf Haber Merkezi
14 Ekim 2021 / 00:14

İnternetin aktif olarak kullanılması ile birlikte ne yazık ki yazılı görsel basında ve sosyal medyada bilgi kirliliği artmıştır. Dolayısıyla artık büyük haber ajansları dahi özellikle de sosyal medyanın manipülasyonlara neticesinde yanlış bilgiler verebilmektedir. Bazen bilerek ya da bilmeyerek bireyler ya da ajanslar toplumu farklı yöne kanalize edebilmek amacıyla gazetecilik etik ve ahlaki ilkelerinden uzak çalışma sergileyebilmektedir.

Eskiden medya olanaklarına ulaşmak gazetelere radyolara ulaşmak televizyon izlemek oldukça güç ve büyük bir lüks iken günümüzde artık bu platformlara hızlı bir şekilde ulaşıyor olmak bu platformların toplama manipüle etmesine ve bilgi kirliliğinin artmasına da neden olmuştur. Geçmiş yıllarda körlere ulaşan gazeteler neredeyse bir gün öncesinin haberlerini yansıtıyor iken bugün anlık ulaşılan haberlerde bile doğruluk konusunda şüpheler söz konusu olmaktadır.

Medya Haber doğru ve hızlı haber sunmaya gayret

Medya Haber kurulduğu günden bu yana gazetecilik etik ve ahlaki ilkeleri çerçevesinde son derece verimli bir şekilde haber gelişme ve son dakika haberlerini okuyucular ve vatandaşları ile buluşturmaya en gayret göstermektedir. Ekonomi başta olmak üzere aynı zamanda magazin kültür sanat otomotiv teknoloji gibi birçok alanda da ilgililerin bilgi sahibi olması için çaba sarf etmektedir. Bünyesinde profesyonel bir muhabir ve editör kadrosunda barındıran kuruluş geniş kapsamlı bir çalışma prensibini hayata geçirmiştir. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz