DEVA’dan Gaziantep çıkarması

DEVA’dan Gaziantep çıkarması
Telgraf Haber Merkezi
13 Temmuz 2021 / 08:08

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve ekibi Gaziantep’e çıkarma yaptı. Coşkuyla karşılanan Babacan, Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Kongrelerine katıldıktan sonra bir takım ziyaretlerde bulundu.  Babacan, büyük ilgi gördüğü Gaziantep’e övgüler yağdırdı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Genel Başkan Yardımcıları, Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Gaziantep’e geldi. Parti teşkilatı ile buluşan Babacan ve ekibi, Şahinbey ve Şehitkamil ilçe kongrelerine katıldı. Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret eden Babacan, büyük ilgi gördü. Türkiye’nin dertlerine derman olmak için iktidara geleceklerini söyledi. Ali Babacan, bir soru üzerine 2023'te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için, partisinin doğal adayı olduğunu belirterek, "Biliyorsunuz her siyasi partinin genel başkanı partisi içerisinde doğal bir aday. Bunu söylemenin çok bir anlamı yok. Bizim gibi yeni kurulmuş iddialı bir siyasi parti içinde teşkilatlarda genel merkezde iddialı olacaktır. Bununla birlikte genel başkan da iddialı olacaktır. Her partinin olduğu gibi Deva Partisi´nin de genel başkanı doğal bir adaydır. İttifaklar konusunda da adaylık konusunda da bugünden net bir tavır almıyoruz’ dedi.

GAZİANTEP ÇOK BAŞARILI BİR ŞEHİR

Gaziantep bizim için çok önemli, çok çalışkan bir şehir diyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan,  ‘’Gaziantep tarihi, kültürel zenginlikleri  aynı zamanda tarımı ve sanayisi ile ihracatı ile gerçekten çok güzel ve aynı zamanda çok başarılı bir şehir.  Avrupa yatırım ve yeniden yapılandırma bankası, Avrupa konseyinin önemli girişimlerinden bir tanesidir.  Türkiye’ye ofis açmak istediklerinde bana hangi şehre ofis açalım diye sormuşlardı.    Bende o zaman, Türkiye çok büyük bir ülke, bir ofisle yetinmeniz yanlış olur.  Geniş  bir coğrafya, sizde biraz müşterilerinizin ayağına gitmeniz lazım dedim. Ardından onlarda bunun üzerine bana peki ne yapalım? Diye soru sordular. Bende o zaman bir Ankara’ya açacaksınız kamu projeleri için, iki İstanbul’a açacaksınız geleneksel özel sektör projeler için, üç ise Gaziantep’e açacaksınız.  Asıl büyüyen ve kalkınan ülkenin somut tezayürü Gaziantep olduğu için. Çünkü Gaziantep hak ediyor. ‘’ dedi.

GAZİANTEP DÜNYAYA ÖRNEK BİR KENT

Gaziantep’in dünyaya örnek bir kent olduğunu belirten Babacan ‘’Özellikle son yıllarda Suriye’den gelen Suriyeli vatandaşlara kapılarını açmak, sofralarını açmak gerçek anlamda Gaziantep’i insani değerler bakış açıyla dünyayaörnek göstereceği  bir şehir halini alıyor. Özellikle Suriyeliler konusunda Gaziantep’in top yekün gösterdiği olgunluk, her türlü takdirin üzerinde. ‘’ dedi.

Burada olduğumuz için çok mutluyuz, en son 8 ay önce il kongrelerimiz için gelmiştik. O günlerde bir acelemiz vardı. Bir an önce 41 ili tamamlamak istiyorduk ki seçimlere girmeye hak kazanmak için. O zaman söz vermiştik inşallah tekrar Gaziantep’e geliriz ve bugün Şahinbey ve Şehitkamililimizin kongrelerini başarıyla tamamlandık. Iki ayrı ilçenin kongresini eş zamanlı olarak gerçekleştirdik.  Bu da bir ilk..Zaten nerde zor ve imkansız olaylar  varsa Gaziantep’te oluyor.  Gaziantep zoru başarıyor.’’ Dedi.Teşkilatlanmanın yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Babacan,  “Şuanda Türkiye’de 973 ilçe  var. Bunun 650’sinde ilçe başkanlarımız mevcut. Hızlı bir şekilde Türkiye’nin dört bir yanında örgütlenmeye devam ediyoruz. Ayrıca  ülkemizin yarınları ile ilgili hazırlıklar yapıyoruz.  İlk defa bir siyasi parti ne yapacaklarının dokümanlarını yayınlıyor.  Yaptığımız kongreler sayesinde bir yandan vatandaşlarımızı dinliyoruz bir yandan da deva partisinin projelerini anlatıyoruz. Bizler yeni bir siyasi kimlik inşaa ediyoruz. Deva Partisi çatısı altında,  ülkemizin yarınlarına damgasını vuracak yeni bir nesil yetişiyor. Biz deva partisinin kadrosu ile gurur duyuyoruz.“ dedi. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz