Dev adamlar mağlup oldu 59-65

ING Bank Basketbol Süper Ligi’nin dördüncü haftasında Fenerbahçe’yi konuk eden Gaziantep Basketbol rakibine 59-65 mağlup oldu.

Dev adamlar mağlup oldu 59-65
Telgraf Spor Servisi
18 Ekim 2020 / 18:54

ING Bank Basketbol Süper Ligi’nin dördüncü haftasında Fenerbahçe’yi konuk eden Gaziantep Basketbol rakibine 59-65 mağlup oldu.

Karşılaşmaya Leo Westermann’ın önderliğinde takım halinde bulduğu sayılar ile başlayan Fenerbahçe Beko ilk dört dakikada skor 0-12’ye getirdi. İlerleyen dakikalarda Brynton Lemar ile ilk basketlerini bulan Gaziantep Basketbol aynı oyuncudan gelen basketler ile maça tutunmaya çalışsa da Fenerbahçe ilk çeyreği rakibi karşısında 12-24 önde tamamladı.
İkinci çeyreğe Danilo Barthel’in sayılarıyla başlayan Sarı Lacivertli ekip farkı 15’e kadar çıkarttı. (14-29) Çeyreğin geri kalan bölümünde takımlar art arda isabetler bulurken Sarı Lacivertli ekip ilk yarıyı Edgaras Ulanovas’ın serbest atışlarıyla tamamladı ve ilk yarıyı deplasmanda Gaziantep Basketbol karşısında 28-41 üstün tamamladı.
Üçüncü çeyreğe takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken çeyreğin ilk bölümünün ardından uzun süre sayı sesi çıkmadı. Bu sessizlik Berkay Candan’ın iki sayılık atışıyla bozulurken Fenerbahçe Beko rakibi karşısında farkı 19 sayıya kadar çıkarttı. (32-51) Üçüncü çeyreğin son bölümünde karşılıklı hücumlar oynanırken son çeyreğe Sarı Lacivertli ekip 34-53 önde girdi.
Son çeyreğe Orhan Haciyeva’da bulduğu art arda üçlükler ile başlayan Gaziantep Basketbol, Rashard Kelly’den de bulduğu sayılar ile maçta uzun süre sonra farkı tek haneli sayılara indirdi. (52-61) Maçın son bölümünde skoru kontrol etmeye çalışan Fenerbahçe Beko, ING Bank Basketbol Süper Ligi’nin dördüncü haftasında deplasmanda karşılaştığı Gaziantep Basketbol’u 59-65 mağlup etmeyi başardı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz