Gaziantep’in sanayicisi konuşmaya korkuyor

CHP Gaziantep 2. sıra Milletvekili adayı Eczacı İrfan Kaplan, vatandaşın artık değişim istediğini, bunu seçim sahasının her alanında gözlemledilerini, Gaziantep’in sorunun Türkiye’den farklı olmadığını söyledi.

Gaziantep’in sanayicisi konuşmaya korkuyor
Cihat Öztürk
14 Haziran 2018 / 09:17

CHP Gaziantep 2. sıra Milletvekili adayı Eczacı İrfan Kaplan, vatandaşın artık değişim istediğini, bunu seçim sahasının her alanında gözlemledilerini, Gaziantep’in sorunun Türkiye’den farklı olmadığını söyledi. Kaplan, millet ittifakının Gaziantep’te 5 milletvekili çıkaracağını söyledi.

CHP Gaziantep Milletvekili adayı İrfan Kaplan Telgraf Gazetesi’ni ziyaret ederek 24 Haziran seçim sürecine dair değerlendirmelerde bulundu.

İktidarın en büyük seçim vaadinin OHAL’i kaldırmak olduğunu belirten Kaplan, “OHAL’i herhalde yine kendilerinin getirdiklerini unutuyorlar” dedi. Gaziantep’te sürdürdükleri seçim çalışmalarında vatandaşın artık değişim istediğini gözlemlediklerini vurgulayan Kaplan, “Halk artık bu düzenden bıkmış durumda, vatanadaş her şeyin farkında bizler sahada bunu daha net görüyoruz. Bu değişim ihtiyacı kaçınılmaz, nasıl ki halk bu düzene güvenip oy verdiyse artık bu düzenin değişmesi içinde bizlere teveccüh gösterecektir” ifadelerini kullandı

Cumhurbaşkanlığını ve Meclis’teki çoğunluğu kazanacaklarını belirten Kaplan, devlet kademelerinde değişimin bir günde olmayacağını bu sürecin zaman istediğini, devlet yapısının artık hantallaştığını, kişilerin kurumların önüne geçerek hizipçilik yaptığını, vatandaşında bu değişimin olmasını gerektiğinin farkında olduğunu söyledi.

SANAYİCİ KONUŞMAYA KORKUYOR

Gaziantep’in en büyük sorununun işsizlik olduğuna dikkat çeken Kaplan, sanayici korkusundan konuşamıyor, OSB’deki düzen borçla dönüyor, Doların her yükselişinde insanların kalbi yerinden atacak gibi oluyor, dedi. İktidar değişimlerinin en büyük göstergesinin ekonomi olduğunu ifade eden Kaplan, esnaf perişan durumda, siftahsız kapattığı günler oluyor, insanların satın alabilme gücü düştü, asgari ücretliler zaten perişan durumda, halkın artık bu iktidarın kendilerine zarar verdiğini gördüğünü söyledi.

HEDEF GAZİANTEP’TE 5 VEKİL

Hedeflerinin Gaziantep’te 5 vekil çıkarmak olduğunu belirten Kaplan, CHP’de herkesin aday gibi çalıştığını, partilerinde küskünlük olmadığını, mevcut vekillerin sahada kendileriyle birlikte çalıştığını dile getirdi. Küskünlük olsa en başta kendisnin küsmesi gerektiğini belirten Kaplan, 2011’de benim hakkım olan ikinci sıra merkez atamasıyla elimden alındı, küsmem gerekse o zaman küser siyaseti bırakırdım, ama parti ahlakımızda böyle bir durum söz konusu değil, partinin görev verdiği her kademede vazife yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

SANDIK GÜVENLİĞİ EMİN ELLERDE

Seçim güvenliği konusunda eksiklerinin bulunmadığına dikkat çeken Kaplan, Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te avukatlarımız cübbeleriyle seçim güvenliği sağlayacak, Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin de dediği gibi, 50 bin avukat hazır durumda, halkımızın kaygısı olmasın, oylarımıza sahip çıkacağız dedi. 

GAZİANTEP DEĞİŞİM İSTİYOR

Gaziantep’te yaşayan vatandaşın da artık değişim istediğini vurgulayan Kaplan, ittifak olarak en az 5 vekil çıkacaraklarını AK Parti iktidarının en çok bu bölgelerde kaybedeceğini söyledi. İktidarın düşüşünün insanların yaşam tarzıyla doğrudan bağlantılı olduğunu belirten Kaplan, vatandaşın maddi durumunun kötü olduğu, boşanma davalarının arttığını, halkın kendisine doğrudan etki eden konularda tepkisini göstereceğini dile getirdi. 

CUMHURBAŞKANLIĞINI VE MECLİSTEKİ ÇOĞUNLUĞU KAZANACAĞIZ

Cumhurbaşkanlığını ve Meclis’teki çoğunluğu kazanacaklarını belirten Kaplan, devlet kademelerinde değişimin bir günde olmayacağını bu sürecin zaman istediğini, devlet yapısının artık hantallaştığını, kişilerin kurumların önüne geçerek hizipçilik yaptığını, vatandaşında bu değişimin olmasını gerektiğinin farkında olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz