Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı geldi: İşte o günler

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı geldi: İşte o günler
Telgraf Haber Merkezi
17 Kasım 2020 / 19:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hafta sonları saat 10.00 - 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde saat 10.00 – 20.00 arasında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Ara tatil, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek. Halen 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması 20 yaş altı için de uygulanacak.

"Alışveriş merkezleri, marketler, restoranlar, berber ve kuaförler gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak. Sinemalar sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek. Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek. Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek. İl kurulları bu sınırlamayı genişletebilecek. Kamu ve özel sektör işyerlerindeki esnek mesai düzeni uygulamasına hassasiyet gösterilecek. Tüm bu hususlarla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacaktır. Hep beraber bu salgın musibetinin üstesinden gelerek sağlıklı ve huzurlu şekilde geleceğe bakacağız."

Alışveriş merkezleri, marketler, restoranlar, berber ve kuaförler gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak

Restoran ve cafeler sadece paket servis yapabilecek.

Tüm spor müsabakaları seyircisiz olacak.

Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı olacak.

Kıraathaneler faaliyetlerine bir süre ara verecek.

65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması 20 yaş altı için de uygulanacak.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz