CHP’nin yeni il başkanı: Kongrede adayım

CHP Genel Merkezi tarafından il başkanlığı görevine atanan Neşet Uçar, 45 gün içerisinde yapılacak olan kongrede il başkan adayı olduğunu açıkladı.

CHP’nin yeni il başkanı: Kongrede adayım
Okan Çelik
8 Nisan 2021 / 06:47

CHP Genel Merkezi tarafından il başkanlığı görevine atanan Neşet Uçar, 45 gün içerisinde yapılacak olan kongrede il başkan adayı olduğunu açıkladı. Yeni delege yazma şanslarının olmadığının altını çizen Uçar, ‘Kongreye mevcut delegelerimizle gideceğiz. Bende adayım’ dedi. 

CHP’de yaklaşık 4 aydır boş olan il başkanlığına 6 kişilik yönetimiyle geçici olarak atanan Neşet Uçar, ilçelerin 30 gün, ilin de 45 gün içerisinde kongreye gitmek zorunda olduğunu söyledi. Parti tüzüğü gereği geçici olarak atanan yönetimlerin kongreleri belirlenen süre içerisinde yapmak zorunda olduklarına dikkat çeken Uçar, ‘Bu kongrede ben de aday olacağım. Parti tüzüğümüz gereği bir delege disiplin suçu işleyip delegeliği silinmemi,şse, görevine devam eder. Bizde de mevcut delegelerle kongreye gideceğiz. Bizlerin yeniden delege yazma şansı da yok. 600 civadında mevcut delegemiz yeni il başkanı ve yönetimini seçecek. Biz de geçici yönetim olarak partimizi kongre sürecine en iyi şekilde götüreceğiz” dedi. 

ÇÖZÜM ÜRETEN BİR SİYASİ ANLAYIŞTA OLACAĞIZ

CHP’nin Türkiye’de en Demokratik parti olduğuna dikkat çeken Neşet Uçar, kanun, tüzük ve yönetmeliklerle yönetilen tek parti olduklarını iddia etti. Uçar, ‘Bizim tüzüğümüzde geçici kurullar, seçim döneminde değilse, partiyi kongrelere götürmek zorunda. İlçelere atanan geçici yönetimler 30 gün, il için atananlar da 45 gün içerisinde kongreye götürmek zorunda. Bizler de atanan yönetim olarak bu görevimizi en iyi şekilde yapacağız. Sadece kongreye götüren bir yönetim olmayacağız. Bu süreçte CHP olarak çözüm üreken bir muhalefet anlayışıyla hareket edeceğiz. Partimizle ilgili tüm faaliyetleri yürütüp kongremize kadar gideceğiz. İnşallah CHP olarak Gaziantep’te hak ettiğimiz yerde olacağız” dedi.

SORUNLARA SESSİZ KALAMAYIZ

CHP geçici yöneyimi olarak kentin sorunlarını gündeme getirip çözüm önerileri de sunacaklarının altını çizen Uçar, Bugün intiharlar çok arttı. Gaziantep’te arka arkaya intihar vakaları yaşanıyort. İnsanlar açlık sınırı altında eziliyor. İşsizlik almış başını gidiyor. Üniversite mezunu işsizler ordusu oluştu. İnsanlarımız çok zor durumda. Biz yönetim olarak bu sorunlara da kayıtdız kalamayız. Bu konuları sürekli gündeme getirip, çözüm önerilerini de sunacağız. İnsanlarımız bu kadar yoklukla boğuşurken sessiz kalamayız. Geçici atanan yönetim olarak elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

HERKES CHP’YE ÜYE OLSUN

Tüm Gazianteplileri CHP’ye üye olmaya davet eden Neşet Uçar, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Tüm Gazianteplileri CHP çatısı altında birleşmeye davet ediyorum. Gençlerimiz, emeklilerimiz, işçimiz, tüm kesimler gelsin CHP’ye üye olsun. Biz onlar için var olacağız. Sorunlarına çözüm olmak için mücadele edeceğiz. Hep birlikte CHP çatısı altında siyaset yapalım.”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz