CHP'li Kaplan'dan sert tepki

CHP'li Kaplan'dan sert tepki
Telgraf Haber Merkezi
14 Ekim 2020 / 08:31

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Yerel Mahkeme’nin AYM’nin Enis Berberoğlu hakkında verdiği yeniden yargılama kararını tanımaması üzerinde TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla alınan bu kararı sert sözlerle eleştirdi.

Kaplan’ın TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma şu şekilde:
Meclis Genel Kurulu’nda haksız, hukuksuzca, Anayasa ayaklar altına alınarak, sadece iktidar partisinin ve ortağının parmak çoğunluğu ile milletvekilliği düşürülen İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu için yerel mahkeme en üst mahkeme olan Anayasa Mahkemesi’nin kararını tanımamıştır.

Bu karar Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin siyasi nedenlerle, Saray’ın talimatıyla düşürüldüğünün açık bir kanıtı ve hukuksuzluğun ibret vesikası olarak demokrasi tarihimizde kara bir leke gibi yerini alacaktır.
Milli irade, bağımsız yargı, hukukun üstünlüğü gibi dilinizden düşürmediğiniz kavramların bu ülkede yok hükmünde olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.
Hukuk güvenliğini ortadan kaldıran bu karar yok hükmünde olduğu gibi ayrıca görev suçudur. Talimatla çalışan yerel mahkeme hukuku katletmiştir. (bülten)

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz