CHP'li Kaplan'dan eczacılara yeşil pasaport çıkışı

CHP Gaziantep Milletvekili Kaplan, TBMM Genel Kurulu’nda Eczacılara “yeşil pasaport” verilmesi gerektiğini dile getirdi.

CHP'li Kaplan'dan eczacılara yeşil pasaport çıkışı
Telgraf Haber Merkezi
17 Temmuz 2019 / 10:36

CHP Gaziantep Milletvekili Kaplan, TBMM Genel Kurulu’nda Eczacılara “yeşil pasaport” verilmesi gerektiğini dile getirdi. Kaplan konuşmasında eczacıların, halka kamu adına sağlık hizmeti sunan emekçiler olduğunu vurgularken; Eczacıların mesleki gelişim ve eğitim faaliyetleri nedeniyle düzenli yurtdışına çıktıklarını ifade ederek, yeşil pasaport haklarının olması gerektiğini belirtti.

Kaplan’ın konuşması şöyle: “Eczacılar, halka kamu adına sağlık hizmeti sunan sağlık emekçileridir. Sağlık Bakanlığı tebliğinde de belirtildiği üzere eczaneler birinci basamak sağlık kuruluşları sayılmıştır. Eczacılarımızın mesleki gelişim ve eğitim faaliyetleri nedeniyle uluslararası ilaç sektörüyle ilgili araştırma ve gelişmeleri takip etmek açısından uluslararası toplantı, konferans, eğitim, seminer, sempozyum, araştırma faaliyetleri ve kongrelere sürekli katılım sağlamaktadırlar. Tüm bu nedenlerle, eczacılık mesleğinin ülkemizdeki kalitesini arttırmak için yurtdışına sıkça seyahat etmek durumunda kalan ve 1. derece kamu hizmeti gören kamuda, özel sektörde çalışan eczacılara ve eczane eczacılarımıza yeşil pasaport hakkı tanınmasını talep ediyoruz. Bununla ilgili çalışma yapılmasını en kısa zamanda bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz