CHP’de Sucu yeniden aday

CHP eski İl Başkanı Hayri Sucu, “İl başkanı koltuğunu milletvekilliğine basamak yaptırmamak için adayım” dedi ve 8 Şubat’taki CHP İl Kongresinde aday olduğunu açıkladı.

CHP’de Sucu yeniden aday
Okan Çelik
21 Ocak 2020 / 17:56

CHP İl Binası’nda düzenlediği toplantı ile yeniden aday olduğunu açıklayan Sucu, partililere hitaben yaptığı konuşmada ön seçim sözü verdi. Genel merkeze sürekli ön seçim yönünde görüş bildirdiğini belirten Sucu, yeniden seçilmesi halinde de aynı çizgide olacağını dile getirdi. Sucu, “Namus şeref borcumdur. Ön seçim yapamazsam asla o koltukta oturmam. Milletvekili listelerinde 7 arkadaşımız istifa edip çekilmişti. Ön seçim olsa o aday arkadaşlar çekilemezdi. Doğruyu yapmak içim destek istiyorum. Benim dönemimde 4 defa genel başkanımız Gaziantep’e geldi. Beni destekleyin asla utandıracak bir şey yapmam” şeklinde konuştu.

GENEL MERKEZLE SORUNUM YOK

Önceki dönemde bir çalışanın tazminatı nedeniyle küçük bir sorun yaşadığını hatırlatan Sucu, “Benim ne genel merkezimizle, ne de genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile asla sorunum yok. Sayın Kılıçdaroğlu ile hala görüşüyorum. Birlikte olmalıyız artık. Ülkemiz borç batağında, sanayicimiz perişan durumda. İşsizlik almış başını gitmiş. CHP iktidarı çok yakın. Eğer biz birlik ve beraberlik içinde olursak iktidar çok yakın” şeklinde konuştu.

PARTİNİN BORCUNU ÖDEDİK

İlk dönemdeki il başkanlığı sırasında görevi 93 bin lira borçla devraldığını belirten Sucu, “Biz ilk il başkanı olurken 93 bin lira borçla devraldık. Partinin borcunu bitirdik. Her şeyi cebimizden harcadık. Etkinlikleri kendi cebimizden yaptık. Yönetici arkadaşlarımızla fedakarlık ettik. Partimizden paramızı esirgemedik. Yoksa bu borcu ödeyemezdik. Kesinlikle belediye başkanı veya milletvekili olmak gibi bir niyetim yok. Kesinlikle ön seçimden yanayım. Genel merkeze bütün taleplerim bu yönde oldu, bundan sonra da böyle olacak” diye konuştu. (OKAN ÇELİK)

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz