CHP’de isim yok, ‘Dedikodu’ var

CHP Genel Merkezi’nin Gaziantep’te İl Başkanlığı konusunda hiç bir isimle görüşmediği belirtildi.

CHP’de isim yok, ‘Dedikodu’ var
Telgraf Haber Merkezi
13 Ocak 2021 / 23:49

CHP Genel Merkezi’nin Gaziantep’te İl Başkanlığı konusunda hiç bir isimle görüşmediği belirtildi. Yeni başkan atanmasının Ocak ayı sonunda yapılacağı dile getirilirken, ortaya atılan isimlerin de dedikodudan ibaret olduğu bildirildi. 

CHP Genel Merkezi’nin önceki gün Parti Meclisi’nde görevden alınan Hayri Sucu ve diğer yöneticilerin yaptığı itirazları reddetmesinin ardından gözler yeni atanacak başkanlara çevrildi. Parti içerisinde birçok isim dolaşırken Genel Merkez’den ‘Alınmış bir karar yok. Hiç bir isimle görüşmedik” açıklaması geldi. İl Başkanının atanmasının Ocak ayı sonunu bulacağı, Şubat’a da sarkabileceği belirtilirken, genel merkeze de başkınlıkiçin görüşmeye kimsenin çağrılmadığı bildirildi. Gaziantep teşkilatında Sezgin Sönmez, Uğur Kalkan, Gökhan Çeliktürk, melih Meriç ve Lütfü Demir isimleri dolaşıyor. CHP Genel Merkezi, ‘hiç biriyle görüşmedik’ derken başkanlık için İsmi geçenlerin de genel merkezden her hangi bir görüşme talebi almadıklarını ve kendilerine bir teklif gelmediğini dile getirdiler. 

CHP Genel Merkezi’nin başkanı belirlemek için Gaziantep’te araştırma yapacağı, belirtilirken, milletvekili İrfan Kaplan, ‘Bana sorulursa, partililere ve halka sorar, onların istediği ismi öneririm. Başka bir milletvekili arkadaşımız da görevlendirise aynı yolu izler” açıklaması yaptı. CHP Genel Merkezi’nin de isimlerin belirlenmesi için görevlendirme de yaptığı ve isimler konusunda çalışmaları yapıldığı bildirildi. Tespit edilecek isimlerin Ankara’ya davet edileceği ve kesin kararın verileceği bildirildi. Genel merkezin birkaç ismi çağırıp aralarında karar vereceği kaydedildi.

PARTİ TABANINDA İSİMLER DOLAŞIYOR

Gaziantep’teki CHP’liler ise kimin başkan olacağı konusunda kulsi çalışmaları yapıyor. Biran önce başkanına tanmasını bekleyen parti tabanında ağırlık ise yeni yüzlerin göreve getrilmesi. CHP Genel Merkezi’nin mutlaka başkanlık konusunda acele etmesi gerektiğine dikkat çekiliyor. Parti içerisinde en fazla konuşulan isimler ise Sezgin Sönmez, Uğur Kalkan, Gökhan Çeliktürk, Melih Meriç ve Lütfü Demir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz